Miedź na giełdzie metali LME w Londynie nieznacznie drożeje. Pandemia koronawirusa zakłóca pracę wielu kopalni miedzi, a to może oznaczać spadek podaży metalu w najbliższych tygodniach. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana nieco powyżej 5.111,50 USD za tonę, zanotowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,13 proc. do 2,3120 USD za funt.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź tanieje o 0,2 proc.

Pandemia koronawirusa zakłóca produkcję miedzi w niektórych największych kopalniach metalu na świecie. Działalność wstrzymała m.in. kopalnia miedzi w Antamina, szósta największa kopalnia na świecie.

Reklama

W peruwiańskiej kopalni Cerro Verde, 5. największej na świecie kopalni miedzi, znacząco ograniczono produkcję miedzi.

Do tego na rynkach finansowych inwestorzy pozostają w słabych nastrojach z powodu obaw o wpływ pandemii na globalną gospodarkę.

"Prawdopodobnie najgorsze dla światowej gospodarki już minęło, ale nie należy lekceważyć możliwości kolejnych korekt i negatywnych ruchów na rynkach" - ocenia Malcolm Freeman, dyrektor Kingdom Futures. Dodaje, że gracze muszą uważać podejmując decyzje inwestycyjne, bo pojawia się wiele bardzo złych danych o wynikach spółek i to uderza w rynki.

Na zakończenie środowej sesji cena miedzi na LME spadła o 52 USD, czyli 1 proc., do 5.111,50 USD za tonę.