statystyki

Kto zarabia, gdy leje się krew. Dramatyczna przecena na giełdach stwarza kuszącą okazję dla graczy z silną psychiką [OPINIA]

autor: Tomasz Prusek04.04.2020, 19:00
Jednak w praktyce istnieje wiele instrumentów i strategii, które dają szansę na osiąganie zysków także wtedy, gdy na parkiecie notowania lecą w dół. Nie bez powodu ukuto kiedyś słynne giełdowe powiedzenie: „Kupuj, gdy leje się krew”.

Jednak w praktyce istnieje wiele instrumentów i strategii, które dają szansę na osiąganie zysków także wtedy, gdy na parkiecie notowania lecą w dół. Nie bez powodu ukuto kiedyś słynne giełdowe powiedzenie: „Kupuj, gdy leje się krew”.źródło: ShutterStock

Dramatyczna przecena na giełdach stwarza kuszącą okazję dla graczy z silną psychiką. Akceptując ryzyko utraty kapitału, próbują zarobić na spadkach i atmosferze paniki.

K ońcówka lat 90. W sali dogrywek Domu Maklerskiego Magnus w Krakowie tłoczą się drobni inwestorzy. Są przerażeni sytuacją na warszawskiej giełdzie. Mają za sobą sesję w „czerwieni”, kursy akcji i indeksy spadły na łeb na szyję. Przyszli tak naprawdę po jedno: aby usłyszeć od Zenona Komara, szefa i współwłaściciela Magnusa, legendarnego polskiego inwestora i autora kultowej książki „Sztuka spekulacji”, co dalej i jak inwestować w trudnych czasach? Zenon Komar uśmiechnął się i zapytał: „To mamy hossę czy bessę?”. Tłum zafalował, jedni inwestorzy nerwowo się zaśmiali, inni zacisnęli pięści z bezsilności. Od jednego obok słyszałem: „Jaja sobie robi?!”. Ale Zenon Komar ciągnął: „A kto ma akcje Zasady (giełdowa spółka z branży motoryzacyjnej – red.)?”. Cisza. Nikt nie podniósł ręki. – Bo dziś akcje Zasady podrożały o 10 proc. i ten, kto je ma, ma dziś hossę, a nie bessę – dodał Zenon Komar.

Magazyn. Okładka. 3.04.2020

Magazyn. Okładka. 3.04.2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Handel się toczy


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane