Idzie recesja, jakiej nie znamy

autor: Bartek Godusławski25.03.2020, 06:17; Aktualizacja: 25.03.2020, 07:39
– Obecny konsensus jest taki, że najgorszy będzie II kwartał. Spadek PKB eurolandu będzie wtedy dwu, trzykrotnie głębszy niż w pierwszym kwartale po upadku banku Lehman Brothers, a całoroczny spadek PKB strefy euro wyniesie 7–9 proc. wobec ponad 4 proc. w 2009 r. – wskazuje Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego.

– Obecny konsensus jest taki, że najgorszy będzie II kwartał. Spadek PKB eurolandu będzie wtedy dwu, trzykrotnie głębszy niż w pierwszym kwartale po upadku banku Lehman Brothers, a całoroczny spadek PKB strefy euro wyniesie 7–9 proc. wobec ponad 4 proc. w 2009 r. – wskazuje Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego.źródło: ShutterStock

Trzeba się szykować na głębokie spadki PKB i wzrost bezrobocia. Problemy może złagodzić szybkie wprowadzenie pakietu antykryzysowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Zib(2020-03-25 10:36) Zgłoś naruszenie 916

    Ten kryzys został precyzyjnie zaprojektowano jeszcze przed rokiem 2007/8 kiedy to badano próbnie jak bedzie się rozwijał kryzys bankowy przez wirus toksycznych derywatów... Już wiedzą...teraz kolej na następne działania...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bgufyuuyg(2020-03-25 10:41) Zgłoś naruszenie 316

    I bardzo dobrze

    Odpowiedz
  • Rafał(2020-03-25 11:00) Zgłoś naruszenie 2010

    Recesja na światowych rynkach może doprowadzić do bardzo poważnego konfliktu międzynarodowego a nawet do wojny światowej.A może ,,mocarzom,, o to chodziło ?Może ten koronawirus to tylko część jakiegoś haniebnego planu ? Mam jednak cichą nadzieję że nie.Nie dajmy się zarazie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wjw(2020-03-25 11:37) Zgłoś naruszenie 4524

    Dlatego PiS nie chce zmienić terminu wyborów, bo później może mieć pod górkę i trudno będzie tradycyjnie winę zwalić na 8 lat rządów PO.

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-03-25 12:21) Zgłoś naruszenie 3733

    Żywię nadzieję,że przede wszystkim recesja obejmie pisi elektorat i nie będzie komu wysyłać samochodów do Torunia ,a później wziąć i um rzeć.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2020-03-25 12:54) Zgłoś naruszenie 130

    Tak to już jest, że podczas przeróżnych kryzysów ********* różnej maści - niczym w przepysznym rosole - na wierzch wypływają w ludzkich gromadach, i wieszczą grożne spiski !! Powyżej czarnoksiężnicy w osobach "Rafał" i jego giermek "Zib-i" już wypatrzyli "mocarzy" i ich niecne zamiary ! Tak, tak, proroków [nawiedzonych] coraz więcej przybywać będzie, a przez to ich coraz głupszych teorii, z banalnego powodu - zamknięte są przyjęcia do szpitali stricte powiązanych leczeniem główek ! A ludzkość przeżyła grożniejsze epidemie, wszelakie zbrodnicze wojny, zlodowacenia, potopy i inne żywioły. Ten dzisiejszy koronawirus przy nich to "cienki Bolek", nie wart uwagi, aczkolwiek ze sporą dozą nieufności mus do niego podchodzić. Ale zawdzięczamy temu "łobuzowi" spóżnioną nauczkę ; ludzkość , także Polacy zaczęli częściej używać MYDŁA !! I to jest pozytyw. Tak, sporo osób starci fajne fury, niektórzy domy/mieszkania przez szalejącą inflancję którą mądrzy ludzie zapowiadają , ale przecież nie na tym świat się kończy. Może przez to zyskamy więcej uśmiechu, szacunku dla bliżniego a mniej za forsą oglądać się będziemy .... dzieci spłodzicie więcej zamknięci w domu, przez co radości przybędzie, wesołej zabawy po porodzie. A teraz można już łapki w dół stawiać, i różne mi profesje przypisywać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PCK(2020-03-25 12:57) Zgłoś naruszenie 93

    Już za 3 lata... PRZEZ OSIEM OSTATNICH LAT....

    Odpowiedz
  • A.K.(2020-03-25 13:02) Zgłoś naruszenie 20

    Ja do wymienionych przez Red. Godusławskiego branż (pod koniec artykułu) dodałbym jeszcze przemysł lotniczy: wydaje się, że firmy produkujące i serwisujące silniki turboodrzutowe oraz całe samoloty mają szansę wejść w poważną recesję. Przy okazji mozna nadmienić, że tradycyjne (napędzane naftą) silniki samolotowe mają ogromny udział w zanieczyszczaniu atmosfery, co może się dodatkowo przyczynić do pogłębienia zapaści przemysłu lotniczego opartego na paliwach ropopochodnych.

    Odpowiedz
  • osiedlowy żul(2020-03-25 13:03) Zgłoś naruszenie 56

    Pod osiedlowym bankiem kolejka na 10 osób. Jest panika i ludzie wyciągają pieniądze z kont. Może być nieciekawie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jeżeli nie będzie Szczepionki lub skutecznego leku(2020-03-25 13:26) Zgłoś naruszenie 57

    To Witamy w Średniowieczu. Recesja to mało powiedziane...

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-03-25 14:20) Zgłoś naruszenie 20

    Szczaw i mirra . Belki .

    Odpowiedz
  • " " " " "(2020-03-25 14:21) Zgłoś naruszenie 55

    " ale nasz pierwszy sekretarz fałszywy patriota , przewidział to wszystko i zabezpieczył finansowo suwerena na jeszcze większą recesję ".

    Odpowiedz
  • Teraz nawet płacz nie pomoże(2020-03-25 16:53) Zgłoś naruszenie 94

    Jest tyle dziadostwa na tym świecie i w Polsce,kupa nierobów,kombinatorów i nieudolni rządzący którzy tylko grabią kosztem ciężko pracujących,którym wciska się kit o patriotyzmie że musiało się tak skończyć jak nie tak to w inny sposób.Jeszcze ta Solidarność która zamiast się domagać to jeszcze się z nimi układa.

    Odpowiedz
  • SLONZOK (2020-03-26 12:12) Zgłoś naruszenie 22

    Teraz bydom robic nawet i za 5 zeta aby na chleb

    Odpowiedz