Giełda Papierów Wartościowych przeprowadziła w sobotę testową sesję w systemie transakcyjnym UTP, w czasie której przetestowano możliwości zdalnego prowadzenia działalności - podała w poniedziałek GPW. Jak zaznaczono, sesja przebiegła bez zakłóceń.

W czasie testowej sesji sprawdzono m.in. procedury wewnętrzne i rozwiązania technologiczne do zdalnego prowadzenia działalności.

„W najbliższym czasie właśnie w ten sposób, chroniąc pracowników i zachowując ciągłość działania, będziemy funkcjonowali” - zaznaczył członek zarządu GPW Dariusz Kułakowski, cytowany w komunikacie Giełdy. Jak zapewnił, wynik testu potwierdził, że Giełda jest odporna na obecne zawirowania, zarówno z technicznego, jak i organizacyjnego punktu widzenia.

„Dokładamy wszelkich starań, aby zwłaszcza w okresach zawirowań i większej zmienności na rynkach kapitałowych zapewniać bezpieczeństwo obrotu” - dodał Kułakowski.

Giełda testową sesję planowała od dwóch miesięcy. Pierwotnie zakładała ona realizację jednego ze scenariuszy Planu Ciągłości Notowań. „Ale życie buduje własne scenariusze. Dostosowaliśmy więc testy do obecnej sytuacji i głównie weryfikowaliśmy parametry pojemnościowe systemu w reakcji na ostatnie sesje” - podkreślił Kułakowski.

W sesji udział wzięli członkowie Giełdy i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Przeprowadzono ją według harmonogramu zgodnego z obowiązującym w dni sesyjne.