Miedź na giełdzie metali LME w Londynie nieznacznie zyskuje. Metal w transakcjach 3-miesięcznych jest wyceniany nieco wyżej niż 5.830,00 USD/t - poziom zamknięcia z poniedziałku - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź zwyżkuje o 0,28 proc. do 2,6415 USD za funt.

Inwestorzy mają nadzieję, że negocjatorzy z USA i Chin osiągną porozumienie pierwszej fazy w sprawie handlu, chociaż na razie informacje docierające na rynki nie są zbyt optymistyczne.

W poniedziałek CNBC podała, za źródłami zbliżonymi do chińskiej administracji, że w Pekinie panują pesymistyczne nastroje odnośnie możliwości podpisania umowy handlowej z USA po tym, jak ponad tydzień temu prezydent Donald Trump powiedział, że jeszcze nie podjął decyzji o zniesieniu ceł USA na chińskie towary.

Reklama

Do tego chińscy urzędnicy podają, że między Waszyngtonem a Pekinem istnieją rozbieżności w zakresie liczby produktów rolnych z USA jakie mają zakupić Chiny.

Analitycy wskazują, że nastroje związane z rozmowami handlowych USA-Chiny bardzo szybko się zmieniają - z optymistycznych w pesymistyczne i odwrotnie, więc śledzenie nagłówków związanych z "phase-one" jest teraz priorytetowym zajęciem rynkowych graczy.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zniżkowała o 19 USD do 5.830,00 USD za tonę.