statystyki

Wiosenne porządki nadzoru finansowego

autor: Łukasz Wilkowicz03.06.2019, 08:02; Aktualizacja: 03.06.2019, 08:10
Prezesi Getin Noble i Idei zapowiadali w ubiegłym tygodniu, że negocjacje w sprawie pozyskania inwestorów powinny zostać zamknięte do końca czerwca.

Prezesi Getin Noble i Idei zapowiadali w ubiegłym tygodniu, że negocjacje w sprawie pozyskania inwestorów powinny zostać zamknięte do końca czerwca.źródło: ShutterStock

Leszkowi Czarneckiemu odmówiono zgody na połączenie jego spółek, a Zygmunt Solorz dostał kuratora.

Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się na połączenie Getin Noble Banku i Idea Banku kontrolowanych przez wrocławskiego biznesmena Leszka Czarneckiego.

„(…) biorąc pod uwagę przekazywane w ostatniej fazie postępowania informacje na temat przebiegu procesu pozyskania inwestora, z których wynika, że dotychczas nie zostały złożone żadne wiążące oferty ze strony potencjalnych inwestorów uczestniczących w tym procesie, uzasadnione wątpliwości budzi wiarygodność i możliwość realizacji działań założonych w przedłożonym biznesplanie Połączonego Banku, a zmierzających do spełnienia wymogów kapitałowych” – napisała w piątkowym komunikacie KNF.

Oba banki już wcześniej wykluczyły fuzję. Powód? Oba nie spełniają wymogów kapitałowych narzuconych przez nadzór. Połączenie nie byłoby więc sposobem na poradzenie sobie z tym problemem.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane