statystyki

Wiosenne porządki nadzoru finansowego

autor: Łukasz Wilkowicz03.06.2019, 08:02; Aktualizacja: 03.06.2019, 08:10
Prezesi Getin Noble i Idei zapowiadali w ubiegłym tygodniu, że negocjacje w sprawie pozyskania inwestorów powinny zostać zamknięte do końca czerwca.

Prezesi Getin Noble i Idei zapowiadali w ubiegłym tygodniu, że negocjacje w sprawie pozyskania inwestorów powinny zostać zamknięte do końca czerwca.źródło: ShutterStock

Leszkowi Czarneckiemu odmówiono zgody na połączenie jego spółek, a Zygmunt Solorz dostał kuratora.

Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się na połączenie Getin Noble Banku i Idea Banku kontrolowanych przez wrocławskiego biznesmena Leszka Czarneckiego.

„(…) biorąc pod uwagę przekazywane w ostatniej fazie postępowania informacje na temat przebiegu procesu pozyskania inwestora, z których wynika, że dotychczas nie zostały złożone żadne wiążące oferty ze strony potencjalnych inwestorów uczestniczących w tym procesie, uzasadnione wątpliwości budzi wiarygodność i możliwość realizacji działań założonych w przedłożonym biznesplanie Połączonego Banku, a zmierzających do spełnienia wymogów kapitałowych” – napisała w piątkowym komunikacie KNF.

Oba banki już wcześniej wykluczyły fuzję. Powód? Oba nie spełniają wymogów kapitałowych narzuconych przez nadzór. Połączenie nie byłoby więc sposobem na poradzenie sobie z tym problemem.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane