Ekonomiści przestrzegają w liście przed skutkami tzw. piątki PiS

25.03.2019, 15:18; Aktualizacja: 25.03.2019, 17:44
Przekroczenie prawnie dopuszczalnych limitów wzrostu wydatków jest nieuniknione, o ile rząd nie wskaże, gdzie zamierza dokonać znaczących cięć innych wydatków publicznych lub jakich istotnych podwyżek podatków chce dokonać począwszy już od roku 2020.

Przekroczenie prawnie dopuszczalnych limitów wzrostu wydatków jest nieuniknione, o ile rząd nie wskaże, gdzie zamierza dokonać znaczących cięć innych wydatków publicznych lub jakich istotnych podwyżek podatków chce dokonać począwszy już od roku 2020.źródło: ShutterStock

Wspólne stanowisko w sprawie tzw. piątki PiS przygotowali polscy ekonomiści. Wcześniej, w specjalnie napisanej dla DGP opinii, Ludwik Kotecki ocenił, że „piątka” w połączeniu z wprowadzonymi już nowymi sztywnymi pozycjami spowoduje przekroczenie dopuszczalnego limitu wydatków aż o ok. 58 mld zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • ?(2019-04-06 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Biedny Bert - bez ubliżania żyć nie może. Dalej galopem naubliżać komu się i jak się da. Bert to najmądrzejszy kapłan świata. Reszta to sort gorszego gatunku. Żona jeszcze żyje, czy też odeszłą do niego czy na tamten świat?

    Odpowiedz
  • do Ekonomistow sadystów...(2019-03-28 20:29) Zgłoś naruszenie 11

    .........Jak to nie ma pieniędzy...Są, trzeba tylko Donaldowi Tuskowi i jemu POdłym odebrać prawo do jakiejkolwiek emerytury..

    Odpowiedz
  • Rycho(2019-03-27 12:31) Zgłoś naruszenie 42

    Za bezkrytyczne rozdawnictwo kasy w postaci różnych "+" zapłacą i to słono dzieci naszych dzieci... Podobnie zresztą, jak za brak działań w sprawie smogu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • najlepszym ekonomistą przez ostatnie 75 lat(2019-03-26 14:27) Zgłoś naruszenie 56

    jest obecny P.Morawiecki.Inni wizjonerzy i papruny co mówili że pinindzy nima i nie bedzie,są teraz w Politycznej biedzie i dłuuuuuugo tam Pozostaną.Polacy zmądrzeli.

    Odpowiedz
  • Zum(2019-03-26 09:48) Zgłoś naruszenie 147

    List ekonomistów nienawidzących Dobrej Zmiany - czy mogą dziwić ich surrealistyczne wizje? Wg nich już 500+ na drugie dziecko miało wygenerować 100 mld deficytu. Wiarygodność tych panów jest taka jak ich uwikłania polityczne - ZERO!

    Odpowiedz
  • Lepszy ekononomista(2019-03-26 08:55) Zgłoś naruszenie 87

    Jak mieli wprowadzić 500+ to Balcerek i świta lamentowali o zapaści ekonomicznej, końcu złotówki, super inflacji, a tu proszę rozkwit gospodarki był jak nigdy. Dlatego tego typu wywody nie są wiarygodne.

    Odpowiedz
  • Kris(2019-03-25 19:43) Zgłoś naruszenie 98

    Jakbym zarabial po 20 tysi to tez bym tak mowil bo mi byloby dobrze i lud pracujacy mialbym gdzies, oni po 20 tysi a my mamy orac pza 2 tys i byc zadowolonym precz z PO tylko PIS w koncu cos robia dla zwyklych ludzi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz