statystyki

Połączenie Getinu i Idea Banku: Bankowa fuzja z kapitałem w tle

autor: Bartek Godusławski05.02.2019, 07:04; Aktualizacja: 05.02.2019, 09:51
Połączenie nie powinno być jedynie sztuką dla sztuki

Połączenie nie powinno być jedynie sztuką dla sztukiźródło: ShutterStock

Połączenie Getinu i Idea Banku czy pozyskanie inwestora mają znaczenie, o ile doprowadzą do dokapitalizowania instytucji – podkreśla KNF.

Od początku tego roku kurs akcji Getin Noble Banku urósł o ponad 40 proc., a Idea Banku o ok. 80 proc. Akcjonariusze GNB wciąż jednak nie odrobili jeszcze strat po listopadowym załamaniu notowań. Cena akcji Idei jest najwyższa od września ub.r., ale w skali roku notuje spadek o prawie 79 proc.

Bezpośrednim źródłem problemów z jesieni ub.r. było ujawnienie taśmy z nagraniem rozmowy ich głównego akcjonariusza Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim (zrezygnował po ujawnieniu taśmy, ma zarzuty przekroczenia uprawnień i spędził dwa miesiące w areszcie). Na rynku spekuluje się, że w związku z problemami Getinu bank centralny zmuszony był wówczas podłączyć go do płynnościowej kroplówki.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • tiefmamonas(2019-02-05 10:31) Zgłoś naruszenie 62

    Kogo obchodzą igraszki "nietykalnych" hochsztaplerów i skorumpowanych instytucji teoretycznego państwa. Chyba tylko tych nieuleczalnych idio..tow co dają sie nabrać na tzw "rynek kapitałowy".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane