KNF zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce

30.01.2019, 12:11; Aktualizacja: 30.01.2019, 12:11
Jednocześnie KNF jednogłośnie podjęła decyzję w sprawie wskazania następujących warunków w interesie dobra ogólnego, które oddział instytucji kredytowej musi spełniać przy prowadzeniu działalności na terytorium Polski.

Jednocześnie KNF jednogłośnie podjęła decyzję w sprawie wskazania następujących warunków w interesie dobra ogólnego, które oddział instytucji kredytowej musi spełniać przy prowadzeniu działalności na terytorium Polski.źródło: Bloomberg

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na utworzenie oddziału HSBC France w Polsce poprzez przeniesienie całego majątku HSBC Bank Polska na HSBC France.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • KK(2019-03-12 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  a o Brexicie ktos slyszal?

  Odpowiedz
 • aha(2019-02-04 20:16) Zgłoś naruszenie 00

  HSBC, choć jak wspomniałem na polskim rynku obecny jest od kilkunastu lat, nigdy nie odniósł tu spektakularnego sukcesu i często zmieniał strategiczne kierunki rozwoju. Swego czasu mocno inwestował w sektor kredytów konsumenckich, ale znudziło mu się to pod koniec pierwszej dekady ubiegłego wieku. Zaraz później w ogóle zrezygnował z obsługi klientów indywidualnych i do dziś koncentruje ją na klientach korporacyjnych. Zamknięcie spółki i rozpoczęcie pracy w formie oddziału wróży jego klientom kolejne zmiany.

  Odpowiedz
 • Zyzio(2019-01-30 14:08) Zgłoś naruszenie 30

  Przyszedł komunikat z agencji prasowej, przedrukowaliśmy - ale nie wiemy, o co tak na prawdę chodzi? Trzeba było na płocie pinezką przybić, a nie zajmować miejsce tutaj! HSBC miał oddział polski, który "przekręcił" na oddział francuski? Dlaczego?! Co oni na tym zyskali? Co my na tym tracimy? Nie zadajemy takich pytań, bo... nie wiemy o co pytać? Tak mógłby odpowiedzieć SuperExpress, albo inny Fakt! Tutaj to PLAMA!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane