Indeksy na Wall Street spadają drugą sesję z rzędu po ogłoszeniu przez Fed podwyżki stóp procentowych. Inwestorzy obawiają się też zawieszenia działania rządu federalnego w USA. Dolar nadal się osłabia, a ropa traci na wartości.

Indeks S&P 500 spada o 1,2 proc., Dow Jones Industrial zniżkuje o 1,35 proc., a Nasdaq Comp. idzie w dół o 1,74 proc.

Największy spadek o ok. 10 proc. w ramach indeksu S&P 500 notuje producent żywności Conagra Brands Inc. po tym jak firma podała, że sprzedaż w II kw. była gorsza niż prognozowano.

S&P 500 kontynuuje spadki po osiągnięciu najniższego poziomu od 15 miesięcy w środę. Wliczając czwartkowe straty na tę chwilę, DJI stracił w tym tygodniu ponad tysiąc punktów.

Reklama

Dolar osłabia się o 0,37 proc. wobec koszyka walut do 96,68 pkt.

Na giełdach paliw trwa przecena ropy - WTI na NYMEX tanieje teraz o 5 proc. do 345,7 USD/b., a Brent na ICE traci 4,5 proc. do 54,6 dolarów za baryłkę.

Senat USA przyjął w środę wieczorem prowizorium budżetowe, by uniknąć zawieszenia rządu w związku z forsowaną przez prezydenta Donalda Trumpa sprawą finansowania budowy muru na granicy z Meksykiem. Prowizorium przechodzi teraz do Izby Reprezentantów. Trump zostawił otwarte drzwi dla zawetowania prowizorium budżetowego USA. (PAP)

kkr/ osz/ gor/ mbud/