Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,43 proc., do 25.270,83 pkt.

S&P 500 spadł o 0,63 proc. i wyniósł 2.723,06 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół o 1,04 proc. do 7.356,99 pkt.

W pierwszej części dnia spadki na Wall Street były mocniejsze, ale inwestorzy przystąpili do odrabiania strat po wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa, że USA i Chiny są bliżej osiągnięcia porozumienia w kwestii relacji handlowych.

Wypowiedź Trumpa nastąpiła po tym, jak jego doradca ekonomiczny Larry Kudlow powiedział, że nie trwają żadne prace nad umową z Chinami.

Napięte stosunki w handlu pomiędzy USA a Chinami są głównym czynnikiem niestabilności na rynkach w tym roku. Teraz, kiedy pojawiły się informacje o możliwym porozumieniu amerykańsko-chińskim inwestorzy przyjmują je z dużą ulgą.

Prezydent USA Donald Trump chce osiągnąć porozumienie w sprawie handlu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem podczas spotkania grupy G 20 w Argentynie w tym miesiącu - poinformowały anonimowe źródła.

Trump zwrócił się już do urzędników swojej administracji, aby zaczęli opracowywać możliwe warunki tego porozumienia, po czwartkowej rozmowie telefonicznej prezydenta USA z Xi.

Do zawarcia porozumienia w handlu USA-Chiny może dojść podczas szczytu państw G20 w Argentynie, który rozpocznie się 30 listopada.

Apple spadał podczas piątkowej sesji o blisko 7 proc. Producent iPhone'ów podał wyższy od oczekiwań zysk na akcję za III kwartał (2,91 USD vs konsensus na 2,78 USD), jednak rozczarował rynek prognozą sprzedaży na IV kwartał, która okazała się niższa od przewidywań analityków. Słabsza od oczekiwań okazała się również sprzedaż egzemplarzowa iPhone'ów.

Wyniki Apple skłoniły analityków BofA/ML do obniżenia rekomendacji dla akcji spółki do "neutralnie" z "kupuj".

Za notowaniami Apple podążały w dół inne spółki technologiczne, m.in. Adobe, Intel i Nvidia.

Lekko w dół szły też Netflix, Microsoft, Alphabet i Facebook, a niewielkie wzrosty notował Amazon.

Koncern paliwowy Exxon podał, że miał w III kwartale 1,46 USD zysku na akcję wobec oczekiwań rynku na 1,22 USD. Akcje spółki rosły ponad 1 proc.

Firma farmaceutyczna Abbvie wypracowała w III kwartale 2,14 USD skorygowanego zysku na akcję i podniosła prognozę na cały rok. Analitycy szacowali, że w III kw. spółka wypracuje 2,02 USD zysku na akcję. Kurs Abbvie zakończył dzień na niewielkim minusie, choć na początku sesji mocno rósł.