Faktoring to usługa finansowa dla przedsiębiorstw umożliwiająca natychmiastowe otrzymanie pieniędzy za faktury wystawione z odroczonym terminem płatności. Firma faktoringowa wypłaca większość należnej kwoty, biorąc za to prowizję.

Szybciej i wygodniej niż w banku

Z faktoringu mogą korzystać nawet najmniejsze spółki i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W przeciwieństwie do kredytu obrotowego, gdzie wysokość wsparcia zależy przede wszystkim od obrotu i wykazywanego zysku, a także historii kredytowej, faktorzy badają przepływy finansowe w przedsiębiorstwie. Liczy się przede wszystkim dana transakcja, a nie bilans roczny. Nie jest ważne, jak długo firma istnieje i jakie ma dochody, a to, czy przedsiębiorca każdego miesiąca realizuje swoje usługi, dostarcza towary i czy kontrahenci mu za to płacą.

Łatwo skorzystać

Nie trzeba kompletować żadnych papierowych dokumentów. Złożenie i bezpieczna weryfikacja wniosku odbywają się całkowicie online na stronie internetowej faktora, np. Smeo.pl. Cały proces trwa kilka minut. W ramach przyznanego limitu faktoringowego można zamienić fakturę na gotówkę. Wystarczy wprowadzić do systemu dokument i podać kwotę, jaka ma być przelana na konto, a pieniądze pojawiają się na nim w ciągu 15 minut.

Maksymalna kwota, jaka może być wypłacona ze wszystkich wskazanych faktur, wynosi nawet 150 tys. zł. Minimalna to kilkaset złotych.

Ile to kosztuje?

Założenie konta i przyznanie limitu faktoringowego są darmowe. Nie ponosi się też żadnych opłat abonamentowych czy operacyjnych. Płatność naliczana jest za okres finansowania konkretnej faktury, czyli za liczbę dni liczoną od przelania pieniędzy na konto firmy do terminu płatności przez kontrahenta. Jeżeli będzie to dziewięć dni, to płaci się za ten okres. Cena znana jest z góry i można ją wyliczyć za pomocą kalkulatora znajdującego się na stronie internetowej firmy faktoringowej. Składają się na nią prowizja oraz odsetki w wysokości 0,12 proc. za każdy dzień finansowania. Na pierwsze transakcje przewidziane są wysokie rabaty.

PARTNER