Orbis stał się właścicielem: 99,92 proc. udziałów w węgierskiej Accor Pannonia Hotels Zrt. (obejmuje także hotele sieci Accor w Macedonii, Słowacji i Bułgarii), 100 proc. udziałów w czeskiej Katerinska Hotel s.r.o., 100 proc. udziałów w rumuńskiej Accor Hotels Romania S.R.L. oraz 100 proc. udziałów w polskich spółkach - Hotel Muranowska oraz Hotek Polska.

Łączna cena, jaką Orbis zapłacił za nabyte udziały, wyniosła 142,3 mln euro i została sfinansowana w 80 proc. z kredytu zaciągniętego przez Orbis w banku Pekao oraz Société Generale oraz w 20 proc. ze środków własnych.

"Ponadto Orbis zawarł z Accor generalną umowę licencyjną, na podstawie której uzyskał prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami Accor do 2035 roku, w następujących krajach: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, przy czym przez okres minimum 10 lat, powyżej wskazane uprawnienia zostały przyznane Orbis na wyłączność" - czytamy w komunikacie.

Orbis przejął od Accora łącznie 46 hoteli, w tym 38 istniejących oraz 8 planowanych.

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że transakcja zwiększy EBITDA Orbisu o niemal 40 proc. (PAP)

jow/ asa/