Finanse | Wiadomości

19 lipca 2019 r.

Seria spadkowych sesji na nowojorskich giełdach zakończyła się na dwóch, chociaż po otwarciu czwartkowych notowań kursy akcji znów obrały kierunek na południe.

Sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami kursów. Posiadacze niektórych akcji nie mieli jednak powodów do zadowolenia19 lipca 2019 r.

Seria spadkowych sesji na nowojorskich giełdach zakończyła się na dwóch, chociaż po otwarciu czwartkowych notowań kursy akcji znów obrały kierunek na południe. Jednak po wypowiedzi szefa nowojorskiego Fed Johna Williamsa, która wzmocniła nadzieje na głębsze cięcie stóp ze strony amerykańskiego banku centralnego, początkowe straty udało się odrobić.

27 czerwca 2019 r.

Okres flirtu polityki ze związkowcami może się zakończyć boleśnie i znowu branża wyciągnie rękę po pieniądze do państwa.

W kopalniach kończy się flirt z polityką [OPINIA]27 czerwca 2019 r.

Spadające ceny węgla po raz kolejny sprawią, że górnictwo stanie się problemem politycznym, bo kilka lat dobrej koniunktury zostało wykorzystane bardziej do zaspokajania płacowych żądań załóg niż do koniecznej restrukturyzacji. Okres flirtu polityki ze związkowcami może się zakończyć boleśnie i znowu branża wyciągnie rękę po pieniądze do państwa.

10 czerwca 2019 r.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 54,33 USD, po zwyżce ceny o 0,65 proc.

Ropa powiększa zwyżkę cen. Saudyjczycy liczą na koalicję OPEC+10 czerwca 2019 r.

Ceny ropy w USA powiększają 2,7-procentową zwyżkę notowań z piątku o dalsze 0,6 proc. Arabia Saudyjska jest pewna, że kraje koalicji OPEC+ zadziałają w II połowie roku, nadal tnąc dostawy surowca, a Rosja popiera tę skoordynowaną akcję. Do tego w USA maleje liczba wiertni ropy i jest och obecnie najmniej od lutego 2018 r. - podają maklerzy.

Polecane

Polecane