Wiadomości z rynku walut

5 lutego 2018 r.

W środę RPP ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Z Konsensusu PAP Biznes wynika, że większość ekonomistów spodziewa się utrzymania stóp proc. bez zmian do końca 2018 r.

FX: FI: Złoty może pozostać pod presją deprecjacyjną5 lutego 2018 r.

Złoty może pozostawać w poniedziałek pod presją deprecjacyjną, zaś środowe posiedzenie RPP nie powinno przynieść zmian retoryki, która mogłaby wzmocnić polską walutę - oceniają ekonomiści. Dodają, że posiedzenie Rady może wspierać krótki koniec krzywej rentowności.

2 lutego 2018 r.

Bitcoin

Bitcoin spadnie do 20 dolarów?2 lutego 2018 r.

Rynek kryptowalut w dalszym ciągu krwawi. W dwa dni cena bitcoina spadła ok 20 proc., a przez nieco ponad miesiąc o więcej niż połowę ! Coraz częściej pojawiają się pytania, gdzie ten spadek się zatrzyma i ile tak naprawdę jest wart bitcoin - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

25 stycznia 2018 r.

Kurs EUR/USD wyznaczył wczoraj nowe szczyty i obecnie znajduje się na najwyższym poziomie od 37 miesięcy, czyli połowy grudnia 2014 r.

Oczy inwestorów walutowych na FX będą zwrócone na EBC25 stycznia 2018 r.

Uwaga inwestorów na rynku walutowym skupiona dziś będzie głównie na jednym wydarzeniu – posiedzeniu Europejskiego Bank Centralnego. Oczekiwania względem jastrzębiego sygnału ze strony Mario Draghiego są bardzo silne, co widać w wycenie europejskiej waluty. Z drugiej strony inwestorzy obawiają się ewentualnej korekty spadkowej na EUR/USD.

Polecane

Polecane