Wiadomości z rynku walut

5 lipca 2018 r.

Dla rynku walutowego kluczowe będą dziś doniesienia z USA.

Złoty umacnia się dziś rano po dobrym sygnale z Niemiec5 lipca 2018 r.

Złoty należy dziś do najsłabszych walut rynków wschodzących. Nadzieję inwestorom mogą jednak dawać wzrosty kursu PLN z dzisiejszego poranka, po dobrych danych z niemieckiego przemysłu. Inwestorzy walutowi czekają też na sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Fed, które poznamy dziś wieczorem.

12 czerwca 2018 r.

Na chwilę obecną główna para walutowa pokazuje wartość 1,17. Średni kurs EUR/PLN wynosi 4,27. Za dolara zapłacimy 3,62 PLN, to mniej niż za franka, który kosztuje 3,68 PLN. Z kolei średnia wartość funta to 4,86 PLN.

Ważne decyzje banków. Złoty wciąż może stracić 12 czerwca 2018 r.

Po fali osłabienia, z którą polska waluta zmagała się w maju, przyszedł czas na odreagowanie. Kondycja złotego została jednak nadwyrężona. W dodatku biorąc pod uwagę nadchodzące wydarzenia niewykluczone, że pod koniec tygodnia PLN znów straci - mówi Katarzyna Orawczak, analityk rynku walutowego Ekantor.pl.

4 czerwca 2018 r.

Przy większości operacji gospodarczych nie rodzą się wątpliwości, jak należy przeliczyć te zdarzenia na złote polskie

Jak ujmować operacje w walutach obcych w 20184 czerwca 2018 r.

W obrocie gospodarczym coraz częściej mamy do czynienia z operacjami wyrażonymi w walutach obcych. Mimo że w ostatnim czasie przepisy prawne nie zmieniły się istotnie, rozliczanie operacji walutowych wciąż nie jest łatwe. Przyjrzyjmy się zatem zasadom ujmowania operacji wyrażonych w walutach obcych zgodnie z przepisami prawa bilansowego i podatkowego przy założeniu, że nie jest stosowana tzw. metoda rachunkowa w podatku dochodowym.

25 kwietnia 2018 r.

W 2017 r. złoty zyskał w stosunku do dolara 20 proc. W stosunku do euro umocnił się o 5,5 proc.

NBP stracił na mocnym złotym25 kwietnia 2018 r.

Narodowy Bank Polski miał w 2017 r. 2,5 mld zł straty – poinformowała w Obserwatorze Finansowym, serwisie internetowym NBP, Katarzyna Zajdel-Kurowska, członek zarządu NBP.

5 kwietnia 2018 r.

Kurs złotego na początku kwietnia w parze z euro oscyluje w okolicach 4,20. Za dolara amerykańskiego należy zapłacić 3,42 PLN, natomiast frank szwajcarski wyceniany jest na 3,56 PLN.

To najlepsza chwila na zakup euro? Wakacje mogą być drogie5 kwietnia 2018 r.

Poprzedni rok upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty, a najdogodniejszy moment na zakup euro przed wakacjami przypadł w maju. Dziś, choć złoty znalazł się pod delikatną presją można powiedzieć, że w obliczu napięć na arenie międzynarodowej pozostaje on relatywnie stabilny - zaznacza Katarzyna Orawczak, analityk walutowy Ekantor.pl. Zatem czy to już czas by zacząć myśleć o zakupie waluty na wakacje?

Polecane

Polecane