Wiadomości z rynku walut

25 kwietnia 2018 r.

W 2017 r. złoty zyskał w stosunku do dolara 20 proc. W stosunku do euro umocnił się o 5,5 proc.

NBP stracił na mocnym złotym25 kwietnia 2018 r.

Narodowy Bank Polski miał w 2017 r. 2,5 mld zł straty – poinformowała w Obserwatorze Finansowym, serwisie internetowym NBP, Katarzyna Zajdel-Kurowska, członek zarządu NBP.

5 kwietnia 2018 r.

Kurs złotego na początku kwietnia w parze z euro oscyluje w okolicach 4,20. Za dolara amerykańskiego należy zapłacić 3,42 PLN, natomiast frank szwajcarski wyceniany jest na 3,56 PLN.

To najlepsza chwila na zakup euro? Wakacje mogą być drogie5 kwietnia 2018 r.

Poprzedni rok upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty, a najdogodniejszy moment na zakup euro przed wakacjami przypadł w maju. Dziś, choć złoty znalazł się pod delikatną presją można powiedzieć, że w obliczu napięć na arenie międzynarodowej pozostaje on relatywnie stabilny - zaznacza Katarzyna Orawczak, analityk walutowy Ekantor.pl. Zatem czy to już czas by zacząć myśleć o zakupie waluty na wakacje?

21 marca 2018 r.

"Potencjał do dalszego osłabienia złotego pomału już się wyczerpuje. W kolejnych tygodniach powinniśmy obserwować stabilizację kursu EUR/PLN oraz jego stopniowe schodzenie na niższe poziomy" - napisał w komentarzu Wojciech Stępień, analityk Raiffeisen Polbanku.

Rynek czeka na stabilizację kursu EUR/PLN 21 marca 2018 r.

Potencjał do wzrostu EUR/PLN wyczerpuje się i choć jastrzębi komunikat Fed może jeszcze przejściowo osłabić złotego, to w kolejnych tygodniach polska waluta będzie się umacniać - oceniają analitycy. Ich zdaniem, wzrost rentowności polskiego długu oznacza, że zaostrzenie retoryki Fed jest już w cenach.

14 marca 2018 r.

Obecnie właśnie różna ścieżka jaką obrała RPP w odniesieniu do innych czołowych banków centralnych w największym stopniu tworzy podażową presję na złotego

Złoty może się jeszcze się osłabić. W centrum uwagi dane z USA14 marca 2018 r.

Środowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego, po tym jak początek tygodnia na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem jego osłabienia do euro, szwajcarskiego franka i brytyjskiego funta, przy nieznacznym umocnieniu do tracącego dolara. O godzinie 08:26 kurs EUR/PLN testował poziom 4,2088 zł, USD/PLN 3,3971 zł, CHF/PLN 3,5992 zł, a GBP/PLN 4,7443 zł.

6 marca 2018 r.

Dziś startuje dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Złoty może się jeszcze umocnić, ale perspektywy nie wyglądają najlepiej6 marca 2018 r.

We wtorek złoty może umocnić się do głównych walut. Pomagać mu będzie poprawa nastrojów na rynkach globalnych, chwilowe wyciszenie strachu związanego z wojnami handlowymi, czy też nieudany poniedziałkowo-piątkowy atak EUR/PLN na barierę 4,20 zł. Większych emocji nie wzbudzi natomiast rozpoczynające się posiedzenie RPP. W perspektywie jednak całego tygodnia osłabienie złotego wciąż pozostaje najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Polecane

Polecane