Wiadomości z rynku walut

25 października 2018 r.

Słabsza kondycja złotego powiązana jest bezpośrednio z sytuacją na EUR/USD.

Złoty jest nadal pod presją podaży i traci względem większości głównych walut25 października 2018 r.

Dzisiejsze posiedzenie EBC nie powinno przynieść przełomów w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie. Dlatego inwestorzy będą raczej wyglądać sygnałów dotyczących przyszłości programu skupu aktywów. EBC jest jednak w podwójnie trudnej sytuacji, w obliczu konfliktu na tle włoskiego budżetu. Tymczasem konsekwencja Fed może powodować zniżkowanie kursu EUR/USD, co nie będzie pomagać złotemu.

10 września 2018 r.

W niedzielę odbyły się w Rosji wybory regionalne i lokalne, w których poniosła straty rządząca partia Jedna Rosja.

Rosja: Spada kurs rubla na moskiewskiej giełdzie10 września 2018 r.

Na moskiewskiej giełdzie walutowej kurs rubla spadł w poniedziałek, po raz pierwszy od marca 2016 roku, poniżej granicy 70 rubli za 1 USD. W pierwszych minutach po otwarciu kurs spadł do 70,16 rubla za 1 USD, potem nastąpiła korekta do 69,8 rubla za 1 USD.

6 września 2018 r.

Kurs EUR/USD w kulminacyjnym momencie osunął się do wartości 1,15.

Dolar celuje w złotego. Euro coraz droższe 6 września 2018 r.

- Nowy rok szkolny na rynku walutowym rozpoczął się nerwowo. Problemy krajów rozwijających się oraz oczekiwanie na zaognienie relacji handlowych pomiędzy Waszyngtonem, a Pekinem zwiększa awersję do ryzyka. Traci na tym złoty. Kurs EUR/PLN w pierwszym tygodniu września wzrósł do wartości 4,33 - komentuje analityk walutowy Ekantor.pl.

5 września 2018 r.

W środę potencjalnie dużo większy, chociaż nie bezpośredni, wpływ na notowania złotego będą miały publikacji makroekonomiczne z zagranicy.

Złoty stabilny po wczorajszej wyprzedaży, RPP nie zmieni stóp procentowych5 września 2018 r.

Środowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego do głównych walut, po tym jak wczoraj stracił on na wartości reagując na umocnienie dolara, pogorszenie nastrojów na rynkach światowych, ale też i częściowo na mocną wyprzedaż akcji na giełdzie w Warszawie. O godzinie 08:21 za euro trzeba było zapłacić 4,3115 zł, dolar kosztował 3,7225 zł, a szwajcarski frank 3,8235 zł.

10 sierpnia 2018 r.

Poza historycznymi zmianami kursu liry wydarzenia w Turcji mają smutny wymiar społeczny.

Upadek tureckiej liry. Katastrofa dla obywateli 10 sierpnia 2018 r.

Tylko w piątek turecka waluta traciła momentami 13 proc. do dolara. Jeszcze w marcu dolar kosztował 3,8 liry, a dziś było to już nawet 6,3 liry. Dramatyczne wydarzenia na lokalnym rynku pogłębiły doniesienia prasowe o zaniepokojeniu Europejskiego Banku Centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

5 lipca 2018 r.

Dla rynku walutowego kluczowe będą dziś doniesienia z USA.

Złoty umacnia się dziś rano po dobrym sygnale z Niemiec5 lipca 2018 r.

Złoty należy dziś do najsłabszych walut rynków wschodzących. Nadzieję inwestorom mogą jednak dawać wzrosty kursu PLN z dzisiejszego poranka, po dobrych danych z niemieckiego przemysłu. Inwestorzy walutowi czekają też na sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Fed, które poznamy dziś wieczorem.

12 czerwca 2018 r.

Na chwilę obecną główna para walutowa pokazuje wartość 1,17. Średni kurs EUR/PLN wynosi 4,27. Za dolara zapłacimy 3,62 PLN, to mniej niż za franka, który kosztuje 3,68 PLN. Z kolei średnia wartość funta to 4,86 PLN.

Ważne decyzje banków. Złoty wciąż może stracić 12 czerwca 2018 r.

Po fali osłabienia, z którą polska waluta zmagała się w maju, przyszedł czas na odreagowanie. Kondycja złotego została jednak nadwyrężona. W dodatku biorąc pod uwagę nadchodzące wydarzenia niewykluczone, że pod koniec tygodnia PLN znów straci - mówi Katarzyna Orawczak, analityk rynku walutowego Ekantor.pl.

Polecane

Polecane