Wiadomości z rynku walut

8 listopada 2018 r.

Nie ma zatem co demonizować dodatkowego dnia wolnego, a przynajmniej nie powinniśmy tego robić z myślą o jego wpływie na gospodarkę.

Gospodarka nie ma wolnego. Jak 12 listopada wpłynie na rynek walut 8 listopada 2018 r.

Sejm przegłosował ustawę, prezydent ją podpisał – Polacy będą dłużej świętować setną rocznice odzyskania niepodległości. Decyzja o dodatkowym dniu wolnym, podjęta tak naprawdę na ostatnią chwilę, spowodowała, że wiele firm nie miało szans przygotować się do wydłużonego weekendu. Eksperci wieszczą załamanie polskiej gospodarki i obniżenie kursu złotówki z powodu wolnego poniedziałku. Czy tak rzeczywiście się stanie?

30 października 2018 r.

Ropa na NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 0,8 proc. do 66,6 USD/b - najniżej od tygodnia. Z kolei Brent w Londynie tanieje o 1,2 proc. wyceniana jest na 76,4 dolarów za baryłkę.

Wzrosty na Wall Street, w Europie mieszane nastroje30 października 2018 r.

Mimo obaw o napięcia handlowe na linii USA-Chiny, indeksy giełdowe na Wall Street notują wzrosty. W Europie panują mieszane nastroje, lecz wcześniejsze straty indeksów zostały w dużej mierze odrobione. Dolar nadal się umacnia, zbliżając się do najwyższych poziomów z tego roku.

25 października 2018 r.

Słabsza kondycja złotego powiązana jest bezpośrednio z sytuacją na EUR/USD.

Złoty jest nadal pod presją podaży i traci względem większości głównych walut25 października 2018 r.

Dzisiejsze posiedzenie EBC nie powinno przynieść przełomów w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie. Dlatego inwestorzy będą raczej wyglądać sygnałów dotyczących przyszłości programu skupu aktywów. EBC jest jednak w podwójnie trudnej sytuacji, w obliczu konfliktu na tle włoskiego budżetu. Tymczasem konsekwencja Fed może powodować zniżkowanie kursu EUR/USD, co nie będzie pomagać złotemu.

10 września 2018 r.

W niedzielę odbyły się w Rosji wybory regionalne i lokalne, w których poniosła straty rządząca partia Jedna Rosja.

Rosja: Spada kurs rubla na moskiewskiej giełdzie10 września 2018 r.

Na moskiewskiej giełdzie walutowej kurs rubla spadł w poniedziałek, po raz pierwszy od marca 2016 roku, poniżej granicy 70 rubli za 1 USD. W pierwszych minutach po otwarciu kurs spadł do 70,16 rubla za 1 USD, potem nastąpiła korekta do 69,8 rubla za 1 USD.

6 września 2018 r.

Kurs EUR/USD w kulminacyjnym momencie osunął się do wartości 1,15.

Dolar celuje w złotego. Euro coraz droższe 6 września 2018 r.

- Nowy rok szkolny na rynku walutowym rozpoczął się nerwowo. Problemy krajów rozwijających się oraz oczekiwanie na zaognienie relacji handlowych pomiędzy Waszyngtonem, a Pekinem zwiększa awersję do ryzyka. Traci na tym złoty. Kurs EUR/PLN w pierwszym tygodniu września wzrósł do wartości 4,33 - komentuje analityk walutowy Ekantor.pl.

5 września 2018 r.

W środę potencjalnie dużo większy, chociaż nie bezpośredni, wpływ na notowania złotego będą miały publikacji makroekonomiczne z zagranicy.

Złoty stabilny po wczorajszej wyprzedaży, RPP nie zmieni stóp procentowych5 września 2018 r.

Środowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego do głównych walut, po tym jak wczoraj stracił on na wartości reagując na umocnienie dolara, pogorszenie nastrojów na rynkach światowych, ale też i częściowo na mocną wyprzedaż akcji na giełdzie w Warszawie. O godzinie 08:21 za euro trzeba było zapłacić 4,3115 zł, dolar kosztował 3,7225 zł, a szwajcarski frank 3,8235 zł.

Polecane

Polecane