Wiadomości z rynku surowców

5 kwietnia 2019 r.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie wzrosły w czwartek do 198,325 ton - podała LME. To najwyższy poziom zapasów od października.

Miedź w Londynie tanieje. Zapasy surowca najwyższe od października5 kwietnia 2019 r.

 Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje - zapasy surowca są najwyższe od października 2018 r. Inne metale przemysłowe drożeją na fali optymizmu po informacjach o postępach w negocjacjach handlowych USA-Chiny - informują maklerzy. W dostawach 3-miesięcznych cena miedzi po czwartkowej sesji spadła o 0,65 proc. do 6.451,00 USD za tonę.

25 marca 2019 r.

Rafinerie z Grupy Orlen przerabiały już także ropę naftową pochodzącą m.in. z Iraku, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Wenezueli, czy Norwegii.

PKN Orlen ponownie sprowadzi ropę z Angoli25 marca 2019 r.

"Zgodnie z zapowiedziami, umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla.

22 marca 2019 r.

Jak informował wcześniej płocki koncern, jest on przygotowany technologicznie do przerobu ponad 80 różnych gatunków ropy naftowej z całego świata.

PKN Orlen sprowadzi saudyjską ropę22 marca 2019 r.

PKN Orlen zawarł umowę z Saudi Aramco Products Trading Company, spółką saudyjskiego koncernu Saudi Aramco, dzięki której może sprowadzić do ok. 800 tys. ton ropy w ciągu 6 miesięcy. Saudyjska spółka, na mocy odrębnej umowy, zakupi ciężki olej opałowy z Orlen Lietuva.

21 marca 2019 r.

Zdaniem prezesa UODO, wystarczyłoby, aby kupujący węgiel czytelnie podpisał oświadczenie, w którym podałaby swoje imię, nazwisko oraz miejsce odbioru wyrobu. Prezes UODO dopuszcza, aby fiskus pozyskiwał i przetwarzał większą ilość danych, ale – w jego przekonaniu – musiałby przekonująco uzasadnić, do czego jest mu to potrzebne.

Kupujący węgiel poda tylko numer PESEL?21 marca 2019 r.

Ministerstwo Finansów chce złagodzić biurokrację z którą od 2019 r. borykają się osoby kupujące węgiel. Tak wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby na poselską interpelację Wiceminister przyznał, że zmiany mogłyby znaleźć się już w najbliższym projekcie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Resort nie wyklucza zaproponowania przepisu zgodnie z którym kupujący węgiel, aby uniknąć akcyzy musiałby przekazywać sprzedawcy jedynie swój PESEL, a nie jak dziś także serię i numer dowodu osobistego.

Polecane

Polecane