Wiadomości z giełdy

8 listopada 2018 r.

Nie ma zatem co demonizować dodatkowego dnia wolnego, a przynajmniej nie powinniśmy tego robić z myślą o jego wpływie na gospodarkę.

Gospodarka nie ma wolnego. Jak 12 listopada wpłynie na rynek walut 8 listopada 2018 r.

Sejm przegłosował ustawę, prezydent ją podpisał – Polacy będą dłużej świętować setną rocznice odzyskania niepodległości. Decyzja o dodatkowym dniu wolnym, podjęta tak naprawdę na ostatnią chwilę, spowodowała, że wiele firm nie miało szans przygotować się do wydłużonego weekendu. Eksperci wieszczą załamanie polskiej gospodarki i obniżenie kursu złotówki z powodu wolnego poniedziałku. Czy tak rzeczywiście się stanie?

24 października 2018 r.

Gospodarka

Strategia rynku kapitałowego ma wzmocnić emitentów24 października 2018 r.

Podczas debaty DGP eksperci dyskutowali nad instrumentami, które mogą pobudzić inwestycje i zachęcić emitentów do wchodzenia na GPW. Minister finansów Teresa Czerwińska przyznała, że resort pracuje nad preferencjami fiskalnymi dla obligacji prorozwojowych. Resort rozważa też możliwość rezygnacji z podatku od czynności cywilnoprawnych przy podwyższeniu kapitału czy łącznego rozliczenia w ramach podatku od zysków kapitałowych

17 października 2018 r.

Trzeba pamiętać, że Wintershall jest jednym z najważniejszych partnerów rosyjskiego Gazpromu.

Polska powinna kupić pakiety akcji w rodzącym się niemieckim gigancie paliwowym [OPINIA]17 października 2018 r.

Ogłoszona pod koniec września transakcja, której stronami są niemiecki koncern Chemiczny BASF oraz zarejestrowany w Luksemburgu fundusz inwestycyjny LetterOne nie spotkała się w Polsce z zainteresowaniem. A szkoda, bo będzie ona miała bezpośrednie znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Otwiera ona też przed nami interesujące możliwości.

15 października 2018 r.

Po wybuchu kryzysu w 2008 r. i serii skandali związanych z manipulowaniem przez banki wielkościami stawek Libor i Euribor, jakie przetoczyły się przez Europę, decydenci postanowili zabrać się za uregulowanie zasad tworzenia stawek referencyjnych. T

Jeśli nie WIBOR, co w zamian?15 października 2018 r.

Na rynku rozpoczyna się gra, od wyniku której zależeć może wysokość comiesięcznych rat kredytowych milionów klientów. Musi się zakończyć do 2020 r.

10 października 2018 r.

Największą kwotę wsparcia obiecał związanym z Demokratami superkomitetom były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, który chce przekazać na ten cel 100 mln dolarów.

Wall Street stawia w wyborach na Demokratów10 października 2018 r.

Mimo rekordów na giełdzie i zmniejszenia podatków od korporacji amerykańska finansjera stawia w wyborach na Demokratów - wskazują badania Center for Responsive Politics, niezależnej organizacji analizującej związki świata polityki z wielkim biznesem.

3 października 2018 r.

Powyżej oczekiwań wypadł odczyt wskaźnika ISM w usługach, który wyniósł 61,6 pkt. vs 58,5 miesiąc wcześniej. Odczyt ISM jest najwyższy od 21 lat.

Małe zmiany indeksów na Wall Street 3 października 2018 r.

Indeks DJI na rozpoczęciu środowej sesji osiągnął nowy rekordowy poziom po pozytywnie odebranym odczycie z rynku pracy, ale później skala wzrostów osłabła i w efekcie dzień zakończył się na Wall Street niewielkimi zmianami indeksów.

Polecane

Polecane