Wiadomości z giełdy

5 kwietnia 2019 r.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie wzrosły w czwartek do 198,325 ton - podała LME. To najwyższy poziom zapasów od października.

Miedź w Londynie tanieje. Zapasy surowca najwyższe od października5 kwietnia 2019 r.

 Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje - zapasy surowca są najwyższe od października 2018 r. Inne metale przemysłowe drożeją na fali optymizmu po informacjach o postępach w negocjacjach handlowych USA-Chiny - informują maklerzy. W dostawach 3-miesięcznych cena miedzi po czwartkowej sesji spadła o 0,65 proc. do 6.451,00 USD za tonę.

28 marca 2019 r.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 3 pb do 2,39 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 16 pb. Z kolei rentowność 10-letnich niemieckich bundów rośnie o 1 pb do -0,07 proc.

USA: Lekkie wzrosty na Wall Street28 marca 2019 r.

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami na wieść o tym, że wznowione zostały rozmowy między Waszyngtonem i Pekinem. Dla indeksu S&P 500 to może być najlepszy pierwszy kwartał od 1998 roku.

20 marca 2019 r.

Kurs akcji BOŚ zareagował spadkiem.

Kosztowny udział w emisjach. Państwowe instytucje straciły miliony na zaangażowaniu w BOŚ20 marca 2019 r.

Zarząd Banku Ochrony Środowiska pochwalił się przed tygodniem „najlepszym wynikiem w historii”. W rzeczywistości chodziło nie o najwyższy zysk, ale o rekordowe dochody odsetkowe. Zysk netto urósł o prawie 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku i wyniósł niecałe 64 mln zł. Do wyników z lat 2013–2014 zabrakło jednak ok. 2 mln zł.

15 marca 2019 r.

Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]15 marca 2019 r.

Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

25 lutego 2019 r.

Premier Mateusz Morawiecki

Pierwszy biznesmen Rzeczypospolitej. Premier będzie mógł jeszcze więcej na rynku kapitałowym25 lutego 2019 r.

Prezes Rady Ministrów będzie mógł jeszcze więcej na rynku kapitałowym. To clou przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. W założeniu rządu ma służyć ona usunięciu „wątpliwości interpretacyjnych, które pojawiły się od czasu wejścia w życie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, doprecyzowania niektórych jej przepisów oraz uzupełnienia o nowe rozwiązania w celu uporządkowania kompetencji i zadań organów administracji rządowej”. Co to oznacza w praktyce?

6 lutego 2019 r.

Wolumen obrotu energią elektryczną na TGE wyniósł w styczniu 8,7 TWh i był aż o 20,1 proc. niższy niż w styczniu 2018 r

Energetyczna pauza na giełdzie6 lutego 2019 r.

Spełnił się pesymistyczny scenariusz o spadku obrotów na Towarowej Giełdzie Energii po wejściu w życie ustawy prądowej. Zgodnie z naszą prognozą obowiązujące od miesiąca przepisy zamrażające rachunki za prąd na ubiegłorocznym poziomie wprowadzają chaos, a brak rozporządzeń do nich pogłębia niepewność na rynku.

17 stycznia 2019 r.

Akcje First Data zwyżkowały o 19 proc., bowiem Fiserv ogłosił, że wykupi wszystkie akcje firmy zajmującej się technologią finansową. Wartość transakcji wyniesie 22 miliardy USD lub 22,74 USD za akcję.

Wall Street kończy na plusach, duże banki mocno zyskały po wynikach17 stycznia 2019 r.

Na Wall Street indeksy zwyżkowały w środę do miesięcznych szczytów po mocnych wynikach największych banków, w tym Goldman Sachs i Bank of America, których akcje podrożały ponad 7-8 proc. W Europie oczy inwestorów zwrócone były na Wielką Brytanię, gdzie rząd premier T. May obronił się przed wotum nieufności.

Polecane

Polecane