Wiadomości z giełdy

29 sierpnia 2018 r.

WIG20 spadł na zamknięciu o 0,41 proc. do 2.380,68 pkt. Sześć z poprzednich siedmiu sesji zakończyło się zwyżką indeksu, który w tym czasie zyskał 7,8 proc.

GPW: WIG20 w dół. Tauron na historycznych minimach29 sierpnia 2018 r.

WIG20 zakończył środową sesję spadkiem, a zniżkom w indeksie przewodził Tauron. Liderem wzrostów wśród blue chipów był Eurocash po publikacji wyników półrocznych. Na szerokim rynku silnie zniżkował Medicalgorithmics, którego zysk w II kwartale był niższy od konsensusu.

25 sierpnia 2018 r.

Wzrosty na Wall Street i osłabienie dolara po wypowiedziach Powella25 sierpnia 2018 r.

Piątkowe notowania na Wall Street zakończyły się wzrostami, Nasdaq i S&P 500 znalazł się najwyżej w historii. Jerome Powell, prezes Fed ocenił w piątek, że silny wzrost gospodarczy w USA utrzyma się, a stopniowe podnoszenie stóp proc. jest właściwym działaniem. Dolar osłabił się do euro i jena, a ceny ropy i miedzi mocno rosną.

23 sierpnia 2018 r.

Kolejna podwyżka stóp procentowych w USA powinna nastąpić "wkrótce" - napisano w opublikowanym w środę protokole z ostatniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Rynki finansowe: W Europie małe zmiany giełdowych wskaźników23 sierpnia 2018 r.

W Europie na giełdach małe zmiany wskaźników. Fed zasygnalizował, że nie zamierza rezygnować z kursu podwyżek stóp procentowych. W czwartek zaczęły obowiązywać kolejne amerykańskie cła na chińskie towary. Swoje "minutki" przedstawi wczesnym popołudniem Europejski Bank Centralny - podają maklerzy.

Polecane

Polecane