« Powrót do artykułu

PZU bliżej kupna Pekao

Rozmowy polskiego ubezpieczyciela i Państwowego Funduszu Rozwoju z UniCredit powinny zakończyć się w listopadzie. Powszechny Zakład Ubezpieczeń potwierdził, że w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju prowadzi negocjacje w sprawie odkupienia akcji Banku Pekao od włoskiej grupy UniCredit. „Rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao zostanie zrealizowana. Ponadto organy PZU nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji” – zastrzega polski ubezpieczyciel.

pieniądze

żródło: ShutterStock

– Rozmowy prowadzone są w dobrej, konstruktywnej atmosferze – informuje osoba znająca kulisy sprawy. Według niej negocjacje powinny zakończyć się w listopadzie. Gdy pod koniec sierpnia pisaliśmy o zamiarze PZU i PFR podjęcia rozmów z Włochami, nasze źródła oceniały, że pertraktacje powinny zakończyć się do końca października.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!