Złoty, dolar, euro i frank: masz kredyt w tych walutach, a może inwestujesz? Oto prognozy walutowe 2014

Czy kilkaset tysięcy Polaków, którzy wzięli kredyty we frankach, czeka ulga, czy dodatkowe obciążenia finansowe w 2014 roku? Jak będzie zachowywać się złotówka, a co z dolarem i euro? O to zapytaliśmy analityków walutowych. Sprawdź ich prognozy na 2014 rok.

tablica, euro, waluty, UE

żródło: ShutterStock

Euro - EUR

Ryczko: Ostatnie miesiące mijały pod znakiem odbicia kursu wspólnej waluty, po części z uwagi na wychodzenie gospodarek Eurolandu z kryzysu. Istotnym powodem jest również fakt, że EBC dość stanowczo odciął się od możliwości wejścia na ścieżkę polityki monetarnej prowadzoną przez FED czy BoJ (czyli niskich stóp procentowych połączonych z programem stymulacyjnym). W szerszym ujęciu jeżeli zakładamy jednak umocnienie dolara na początku roku i korektę na szerokim rynku, to kapitał powinien nieznacznie odwrócić się od euro, tym bardziej, że koszyk EUR (zbiorcza wycena wspólnej waluty) znajduje się obecnie na ponad 2-letnim szczycie, co rodzi ryzyko korekty. Kolejne kwartały upłyną najprawdopodobniej pod znakiem kontynuacji wzrostów wyceny wspólnej waluty, która relatywnie znajduje się jedynie 12,5 proc. wyżej niż w dołku z 2010 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!