« Powrót do artykułu

Czy dla banku koronawirus to też problem? [WYWIAD]

 Nasz sektor bankowy nie jest w tej chwili z perspektywy zagranicy najlepszym miejscem do inwestowania - mówi Marek Lusztyn, od listopada ub.r. prezes Banku Pekao.

pieniądze handel giełda inwestycje

żródło: ShutterStock

Zdajemy sobie sprawę z tego, że już teraz obserwujemy wpływ koronawirusa na światowe gospodarki. Szczególnie widoczne jest to w Chinach, gdzie np. drastycznie spadła sprzedaż detaliczna samochodów. Obawiam się, że z czasem skutki będą odczuwalne także na innych rynkach. Trudno w tej chwili oceniać, w jakim stopniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Pracownik PKO(2020-03-10 17:15) Zgłoś naruszenie 71

  A co mają powiedzieć pracownicy na kasach przy obsłudze bezpośredniej którzy obsługują ludzi przyjeżdżających z zagranicy i innych kichających. Gdzie środki ochrony ,gdzie odległość 1 metra. To jest nonsens.

  Odpowiedz
 • Pracownik(2020-03-12 19:34) Zgłoś naruszenie 10

  Na cały oddział przysługuje 1 Płyn dezynfekcji! Gdzie ta ochrona, narażacie pracowników i klientów!

  Odpowiedz
 • Kamil(2020-03-20 00:02) Zgłoś naruszenie 10

  Niektórzy muszą też tam pójść wszyscy jesteśmy narażeni .

  Odpowiedz
 • Jowisz(2020-03-13 21:59) Zgłoś naruszenie 10

  Przecież to kpina. Pracownicy banku pewnie w większości zachorują na Koronawirusa i zarażą swoje rodziny. Wszelkie instytucje które nie są konieczne do życia powinny być zamykane. Natomiast to co otwarte być musi jak np. sklepy spożywcze powinny przed wejściem mieć bramkę gdzie potencjalny klient miałby mierzoną temperaturę. Z tego co wiem to w PKO BP jest już jeden chory, a w mBanku kilkadziesiąt osób przebywa na kwarantannie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!