« Powrót do artykułu

Dobra forma PKO BP wcale nie oznacza, że wszystkie polskie banki tak mają [OPINIA]

Jaka jest różnica między bankierem a dużą pizzą? Pizza wyżywi czteroosobową rodzinę” – takim dowcipem żyli Niemcy w ostatnich dniach karnawału 2009 r. W zabawie nie przeszkadzały im recesja, upadające firmy i masowe zwolnienia. – Bo niemiecki karnawał musi być huczny, prześmiewczy i beztroski – drwił Piotr Aleksandrowicz na łamach „Newsweeka”. Przekonywał, że dezynwoltura w czasie recesji świadczy o słabości systemu i w przypadku Niemiec może się odbić finansową czkawką.

PKO BP

autor: Bartek Sadowskiżródło: Bloomberg

Afery, astronomiczne kary i spadające ceny akcji przełożyły się na zaskakująco słabe wyniki finansowe. Skonsolidowana strata DB w II kw. 2019 r. to 3,15 mld euro. To szokujące w porównaniu z zyskiem 401 mln euro sprzed roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • inka(2019-08-13 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    PKO BP;lokata 0,5 ,roczna 0,7. Pozyczka 10%, bez komentarza.

    Odpowiedz
  • a - ki diabeł(2019-08-18 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny autorze art.. a za przeproszeniem g... prawda. Mnie PKO BP próbowało: 1. okraść wprowadzając po cichu odpłatność przelewu za 3 zł /a posługuję ipko/, po osobistej interwencji odstąpili ale zwiniętych 3 zł, za kilka przelewów, nie oddali, 2. wrobić w kredyty, choć parę groszy mam odłożone. Ostatnio 3. proponują mi parę groszy, jeżeli przyprowadzą do nich paru emerytów i założą konto. A g..o. Od czasu kredytów frankowych, dojnej zmiany i służebnej roli prezesa PeKaO SA wobec Kaczafiego, nie wierzę i w PKO BP. Ostatnio tak się zorganizowali, że klienci stoją w wielogodzinnych kolejkach. To świadczy, że PKO BP stoi tak samo źle jak Deutsche Bank. Niemcy mają takie samo poczucie humoru jak Angole- mieli je nawet w 1945 r. Takie poczucie humory miało wielu w Powstaniu Warszawskim.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!