Co zwiedzić w Portugalii? Poznaj 5 nieoczywistych miejsc

Portugalia jest ponadczasowym i magicznym miejscem. Dzikie góry i błyszczące jeziora na północy i wschodzie, a na południu i zachodzie rozległe gaje oliwne, ukryte plaże i nadmorskie jaskinie. Gdziekolwiek byśmy się nie wybrali, wszędzie napotkamy rustykalne wioski, kamienie nagle wyrastające czy to z ziemi czy z morza, magiczne lasy i zamki na szczytach wzgórz. Dlatego warto, choć na chwilę porzucić wygody tutejszych kurortów i odkryć całe piękno kraju, poznać miejsca, w których pasterze pieką chleb, produkują domowe wino, miód i oliwę z oliwek, a gościnność jest świętością.

Peneda-Gerês

autor: jacquesvandinterenżródło: Materiały Prasowe

Park Narodowy Peneda-Gerês

Jeśli udamy się na północny wschód od Porto, dotrzemy do kolejnego magicznego zakątka Portugalii. Góry Serra da Peneda-Gerês to najbardziej wysunięty na północ obszar kraju. Na ich terenie znajduje się Park Narodowy Peneda-Gerês – rozciąga się od płaskowyżu Castro Laboreiro do płaskowyżu Mourela, obejmując pasma górskie Penedy, Soajo, Amarela i Gerês.

– Park został ustanowiony dekretem w 1971 roku, w celu wzmocnienia i zachowania tutejszej przyrody dla celów edukacyjnych, naukowych i turystycznych. Działania ochronne przyniosły zamierzony rezultat, bowiem różnorodność biologiczna chronionego obszaru ma się dziś wyjątkowo dobrze. Co więcej można odwiedzać go przez cały rok – wyjaśnia przedstawiciel Rainbow.

Zwykły spacer po lesie Ramiscal, Albergaria, Cabril to naprawdę niepowtarzalne przeżycie, Przy odrobinie szczęścia można wypatrzeć orła przedniego lub chochoła pirenejskiego, ale wystarczy, jeżeli skupimy się na krajobrazie. Podróżnych zachwycą też wodospady, które opadają kaskadowo, tworząc szereg naturalnych górskich basenów – znajdziemy je w pobliżu wioski Froufe. Można też wybrać jeden ze szlaków, prowadzących do pozostałości wspaniałych zamków, jak Castro Laboreiro i Lindoso, a także Mosteiro de Ermelo – XII-wieczny klasztor benedyktyński wybudowany na brzegu rzeki. Dzikie pomarańcze z okolicznych drzew są uważane za najsłodsze w Portugalii. Na terenie parku znajduje się również wspaniale zachowana rzymska droga, która kiedyś była używana przez legionistów, aby pokonać trasę z Bragi do Astorgi.

Źródło: r.pl/portugalia >>>

statystyki

Komentarze (1)

  • paseo(2018-03-26 10:22) Zgłoś naruszenie 11

    Gdy będziecie w Algarve i z samochodem,moze w pięknym Portimao albo tuz obok w Praia da Rocha,polecam wypad do caldes de Monchique. malenka miejscowość ,doslownei kilka domow ,sklep z pamiątkami ,wytwornia wody mineralnej i duże zrodlo.latwo przeoczyć,bo trzeba zjecha slabo oznakowanym zjazdem w dol niedaleko od szosy.Miejsc ejest piękne ale nie o to chodzi.panuje tam zdumiewajaca wprost sila aura.od razu po wyjściu z auta czuje się to i to jak,czloweik jest an początku dosłownie oszołomiony a uczucie to narasyta,gdy się pojdzie w strone maleńkiej,zielonej dolnki ,na krawędzi której stoi kilka domow.To silne ,duchow eprzezycie,choc trudno zrozumieć ,co się wlasciwie dzieje.Kto raz tam był,nigdy tego nie zapomni.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!