Bloomberg

23 sierpnia 2016 r.

W Polsce pensje kobiet są średnio o 8 proc. niższe.

Pensje kobiet w Wielkiej Brytanii są o 18% niższe od pensji mężczyzn23 sierpnia 2016 r.

Wynagrodzenia Brytyjek są średnio niemal o jedną piątą niższe od pensji wypłacanych na Wyspach mężczyznom donosi brytyjski Instytut Badań Podatkowych (Institute for Fiscal Studies), którego najnowszy raport omawia serwis Bloomberg. Różnica w płacach pogłębia się, gdy kobieta urodzi dziecko. Według danych Eurostatu w Polsce pensje kobiet są średnio o 8 proc. niższe.

19 sierpnia 2016 r.

Volkswagen Group

Afera Volkswagena: Bruksela chce godziwych rekompensat dla europejskich klientów VW19 sierpnia 2016 r.

Komisja Europejska szuka sposobów, by europejscy użytkownicy dieslowych aut VW otrzymali równie godziwe rekompensaty, co kierowcy w USA - donosi serwis Bloomberg. Obecnie europejscy właściciele aut tej marki ze zmanipulowanym pomiarem emisji spalin mogą liczyć na finansowe zadośćuczynienie w różnej wysokości, zależnie od krajowych regulacji prawnych.

20 marca 2013 r.

Władimir Putin

Olimpiada po rosyjsku20 marca 2013 r.

Zimowa Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, ale już dziś znamy ich pierwszych zwycięzców. Firma Arkady’ego Rotenberga, dobrego znajomego prezydenta Władimira Putina, otrzyma kontrakty opiewające na kwotę co najmniej 7,4 miliardów dolarów. To więcej niż cały budżet przeznaczony na organizację Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

19 marca 2013 r.

Gra toczy się o wysoką stawkę. Eksperci przewidują, że globalny rynek zegarków może w tym roku wygenerować ponad 60 miliardów dolarów zysków.

Samsung rzuca wyzwanie Apple - nadchodzi Galaxy Watch?19 marca 2013 r.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Apple usilnie pracuje nad modelem nowoczesnego zegarka iWatch, który już wkrótce może podbić rynek mobilnych technologii. Tymczasem okazuje się, że największy konkurent firmy z Cupertino na rynku smartfonów również planuje wejść na rynek multimedialnych zegarków.