Słowacka firma technologiczna CRYPTON DIGITAL, SE wprowadza własną kryptowalutę – WEXO Defi Token. Nowość jest związana również z ekspansją firmy na nowe kraje, takie jak Estonia i Malta. Efektem pracy powiększającego się zespołu programistów jest pierwsza słowacka kryptowaluta zarejestrowana na Blockchainie Cardano. WEXO Token jest już dostępna dla fanów kryptowalut i miłośników technologicznych fintechów.

Cardano (ADA) ma już stabilną pozycję wśród najszybciej rozwijających się aktywów blockchain. Powstało w 2017 roku jako kryptowaluta platformy ze zdecentralizowanym blockchainem. Pozwala na przetwarzanie większej liczby transakcji przy zachowaniu przyjaznej ceny. W świecie kryptowalut Cardano jest znane z niezawodnej ochrony danych użytkowników, integracji technologii rozproszonej księgi głównej i inteligentnej infrastruktury kontraktów. Dlatego CRYPTON DIGITAL, SE, jako pierwsza słowacka firma, połączyła swój WEXO Token właśnie z tą platformą.

„Wexo Token to zwieńczenie ciężkiej pracy i jednocześnie początek nowej. Mamy za sobą wszystkie etapy, podobnie jak inni entuzjaści kryptowalut. Inspirował nas bitcoin, a siła idei, która za nim stoi, została potwierdzona przez lata. Dziś ludzie kupują go z entuzjazmem nie tylko pojedynczo; duże zapotrzebowanie widzimy również po kryptowalutowych portfelach. Za nami dwa lata intensywnej pracy nad platformą FinTech WEXO. Dzięki niej właściciele już teraz wygodnie korzystają ze swoich kryptowalut. Dlatego WEXO Token jest naturalną kontynuacją tego, co planujemy na przyszłość” – powiedział Peter Mariš, współzałożyciel i CMO CRYPTON DIGITAL, SE

Uruchomienie sprzedaży Wexo Defi Tokena za pośrednictwem aplikacji WEXO to kwestia najbliższych godzin. Pozostaje ostatni krok, zatwierdzenie zaktualizowanej aplikacji przez firmę Apple.

Kierownictwo firmy wierzy, że z czasem Token Wexo będzie posiadać jeden procent populacji Europy. Aktualnie firma rozpoczęła sprzedaż wewnętrzną. Zainteresowanie przejawili obecni klienci i partnerzy firmy programistycznej. Wexo Token mógłby w przyszłym roku wejść na giełdę. Maksymalną, zaplanowaną z góry liczbę sprzedanych Wexo Tokenów ustalono na 928 milionów.

„Cały świat kryptowalut dynamicznie się rozwija. CRYPTON DIGITAL, SE rośnie razem z nim. Mamy szereg kolejnych ambicji i planów technologicznych. Dlatego zwiększyliśmy liczbę pracowników w zespołach ds. rozwoju, handlu, strategii i obsługi klienta. Wszyscy intensywnie pracują, a miłośnicy nowinek z branży FinTech mają możliwość uczestniczenia w naszej pracy za pośrednictwem Wexo Defi Tokenu” – dodał Milan Božik, współzałożyciel i CEO CRYPTON DIGITAL, SE

ikona lupy />
Milan Božik i Peter Mariš, założyciele firmy CRYPTON DIGITAL, SE / Materiały prasowe

Wexo Token reprezentuje aplikację Wexo. Twórcy WEXO od samego początku przedstawiają ją jako innowacyjną platformę FinTech, która wkrótce pozwoli użytkownikom na nieograniczone korzystanie z kryptowalut, podobnie jak obecnie powszechnie korzystamy z walut fiat.

„Już dziś płacimy walutą fiat za pomocą telefonu, zegarka lub bransoletki, a nawet wyłącznie za pomocą danych biometrycznych. Dlaczego nie moglibyśmy zastąpić waluty fiat kryptowalutą? I korzystać z niej dokładnie w ten sam sposób, tylko taniej i szybciej. Wexo planuje świadczyć wszystkie te usługi, ale jednocześnie łączy klasyczny świat walut fiat ze światem kryptowalut” – wyjaśnił kierunek rozwoju platformy WEXO Peter Mariš z CRYPTON DIGITAL, SE.

Nowym użytkownikom, którzy chcą „przenieść” swoje kryptowaluty, WEXO już dziś oferuje portfele na bitcoin, ethereum, litecoin, tether, trueUSD. Wkrótce zostaną dodane Zcash, Basic Attention Token, OMG Network i Chainlink.

Od strony produktów usługi projektu WEXO są obecnie obsługiwane przez czeską firmę partnerską UPDN ONE, s. r. o., posiadającą bogate doświadczenie na rynku finansowym. CRYPTON DIGITAL, SE finansuje projekt z własnych środków, otwiera jednak możliwości również przed partnerami, którzy chcą uczestniczyć w projekcie WEXO i tym samym czerpać korzyści z zysku z innowacyjnego produktu.

Link do WHITE PAPER