Eurodolar po wczorajszej próbie wyjścia ponad poziom 1,3550, bardzo szybko powrócił w rejon 1,3520. Polski złoty nadal nie wykazuje zwiększonej zmienności. Kurs EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,1450, natomiast USD/PLN oscyluje wokół 3,0650. Rynki zaczynają się stabilizować. Widać spadek napięcia geopolitycznego, co obrazuje chociażby nocna zniżka cen złota.

W nocy na wartości zyskał dolar australijski. Było to wynikiem dość dobrych nocnych danych na temat nastrojów konsumentów. Indeks Hang Seng Enterprises wzrósł dziś w nocy o 2 proc i jest to największa zwyżka od ponad 2 miesięcy. Na godz. 14:30 zaplanowany jest odczyt czerwcowy odczyt dotyczący inflacji. Według konsensus ma ona utrzymać się na poziomie 2,1 proc. w ujęciu rocznym. Wydaje się jednak, że ta publikacja nie powinna mieć dużego wpływu na rynek. Dynamika cen z USA nie będzie jedyną, którą poznamy w ciągu najbliższych 24 godzin. Dziś w nocy opublikowana zostanie także inflacja za II kwartał z Australii. Ma ona wynieść 3,0 proc. r/r. W związku z opublikowaną ostatnio niską dynamiką cen z Nowej Zelandii, istnieje duże ryzyko słabszego odczytu z Australii, co osłabiłoby AUD.

Dziś swoje wyniki opublikują wielkie amerykańskie firmy. Przed sesją poznamy raporty Coca-Coli i McDonald’s. Oczekiwania związane z wynikami wynoszą odpowiednio 0,633 USD na akcję i 1,438 USD na akcję. Obie te wielkości zbliżone są do wartości z analogicznego okresu w roku ubiegłym. Po zamknięciu sesji w USA poznamy raporty gigantów technologicznych, czyli Microsoftu i Apple. Zysk pierwszej ze spółek ma wynieść 0,604 USD na akcję, co oznacza spadek z 0,716 USD rok wcześniej. Według konsensusu Apple ma pokazać wyniki lepsze niż rok wcześniej, kiedy to zysk na akcję wyniósł 1,067 USD. Ma on wynieść 1,233 dolara/akcję.

Błażej Kiermasz