Autopromocja

KE: zgoda na kredyt dla Bułgarii

30 czerwca 2014

Komisja Europejska przyjęła prośbę Bułgarii dotyczącą linii kredytowej w związku z problemami sektora bankowego. Chodzi o ponad miliard 600 milionów euro /1,67 mld euro/.

Środki mają pomóc zapewnić płynność finansową w bułgarskim systemie bankowym, który - jak mówią władze w Sofii - padł ofiarą nieuzasadnionych ataków.  Klienci kilku największych banków w kraju zostali ostatnio zasypani informacjami o tym, że ich pieniądze są zagrożone, i zaczęli wycofywać swoje depozyty. Nie pomogły zapewnienia rządu i prezydenta, że państwo czuwa nad sytuacją, pieniądze są bezpieczne, a śledczy już szukają winnych rozsyłania nieprawdziwych informacji.

Komisja Europejska też uspokaja. Jej zdaniem, nie ma powodów do obaw, gdyż bułgarski system bankowy cieszy się „wysokim poziomem płynności w porównaniu z innymi państwami członkowskimi”. Prośba o kredyt ma być krokiem zapobiegawczym ze strony władz w Sofii, by odpowiedzieć na ostatnie ataki.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.