Ze względu na brak ważnych danych makroekonomicznych z Europy uwaga rynków powinna skupić się na publikacjach z USA. Dziś poznamy drugi odczyt dotyczący PKB za I kwartał w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania zakładają rewizję danych z 0,1 proc. w ujęciu kwartalnym do poziomu -0,5 proc k/k. W tym samym czasie na rynek napłynie informacja o ilości wnioskodawców o zasiłek dla bezrobotnych. Konsensus wynosi 318 tys., co oznaczałoby spadek z 326 tys. tydzień wcześniej. 4-tygodniowa średnia znajduje się na poziomie 322,5 tys.

Indeks podpisanych umów kupna domów w kwietniu opublikowany zostanie o godz. 16:00. Rynkowe oczekiwania kształtują się na poziomie -8,8 proc. w ujęciu rocznym oraz 1,0 proc. m/m. Najsilniejszą walutą z grona G10 jest dziś dolar australijski. Zyskuje on wobec pozostałych członków grupy średnio około 0,5 proc.

Stało się tak za sprawą dobrych nocnych danych dotyczących planowanych inwestycji w 2014/2015 przez australijskie przedsiębiorstwa. Co ciekawe struktura wskazuje na odejście od inwestycji w górnictwo na rzecz innych sektorów, co należy odbierać pozytywnie.

Błażej Kiermasz