Rządowe propozycje ograniczają znaczenie OFE

26.06.2013, 14:01; Aktualizacja: 26.06.2013, 14:03
Prawdopodobne jest, że jeszcze 2-3 tygodnie temu takie rozstrzygnięcia w sprawie OFE przeszłyby bez większego echa na giełdzie, bo wtedy nastroje były znacznie lepsze niż teraz.

Prawdopodobne jest, że jeszcze 2-3 tygodnie temu takie rozstrzygnięcia w sprawie OFE przeszłyby bez większego echa na giełdzie, bo wtedy nastroje były znacznie lepsze niż teraz.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Pierwsze godziny środowego handlu na warszawskiej giełdzie zdominowały propozycje rządowe dotyczące zmian w funkcjonowaniu II filaru emerytalnego w Polsce. Zapowiedź, że w żadnym z wariantów nie dojdzie do likwidacji OFE okazała się niewystarczająca do tego, by inwestorzy zareagowali spokojnie. Już same przecieki medialne o dobrowolności OFE wywołały głębokie zniżki na parkiecie, ale dzięki dobrym nastrojom na europejskich parkietach udało się je w dużej części zniwelować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Home Broker
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ModernX(2013-06-26 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    OFE to zwykły przekręt , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Pseudoekonomiści bronią siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa.DZIEKUJEMY p.ROSTOWSKI ZA DANIE NAM MOŻLIWOŚCI WYBORU, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE wezmą się za robotę i nie będą nas już okradać. DNIE MOŻLIWOŚCI SWOBODNEGO WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS-em, jest pierwszym DOBRYM krokiem od dłuższego czasu jaki zrobiło PO.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane