Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie rosną - ceny metalu odbiły się z najniższego poziomu od miesiąca. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 1,0 proc. wobec 6.523,50 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,34 proc. do 2,9780 USD za funt.

Inwestorzy liczą na sprawne przyjęcie w USA planu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki.

Demokraci przygotowują nowe wsparcie dla gospodarki USA - o wartości 2,4 biliona USD - próbując przełamać impas w rozmowach z Republikanami.

W przyszłym tygodniu w USA może dojść do uchwalenia ustawy dot. bodźców dla gospodarki.

Prezes Fed Jerome Powell wskazał kilka dni temu, że amerykańskiej gospodarce potrzebny jest kolejny pakiet stymulacyjny i że liczy na zawarcie ponadpartyjnego porozumienia.

Na pilną potrzebę zastosowania dalszych bodźców fiskalnych wskazywali też inni bankierzy z Fed.

"Inwestorzy na rynkach metali skupiają uwagę na skali globalnego ożywienia w gospodarce po I fali epidemii koronawirusa i na zmianach w polityce makroekonomicznej" - piszą w nocie analitycy Jinrui Futures Co.

"W Stanach Zjednoczonych zostaną wznowione rozmowy na temat planu stymulowania gospodarki, chociaż sytuacja związana z bezrobociem w tym kraju wywiera presję na gospodarkę" - dodają.

Eksperci Jinrui Futures Co. wskazują, że rynek czeka też, aby zobaczyć, czy chiński popyt wzrośnie po świątecznej przerwie w przyszłym tygodniu.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME spadła o 81 USD, czyli 1,2 proc., do 6.523,50 USD za tonę. w środę metal zniżkował na LME o 2,6 proc.