statystyki

François Nuyts, prezes Allegro: Klienci oczekują od nas coraz więcej [WYWIAD]

15.09.2020, 07:00; Aktualizacja: 15.09.2020, 10:44
Francois Nuyts, prezes Allegro

Francois Nuyts, prezes Allegroźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Rafał Guz

- W ramach oferty publicznej planujemy pozyskać z emisji akcji ok. 1 mld zł - mówi w rozmowie z DGP François Nuyts, prezes Allegro

Ogłosiliście właśnie zamiar wejścia na giełdę. Dlaczego akurat teraz?

W przypadku funduszy, które są właścicielami Allegro, okres inwestycji wynosi od czterech do sześciu lat. Cinven i Permira i Mid Europa kupiły firmę w 2016 r. (za 3,25 mld dol. – red.), więc to właściwy moment na rozpoczęcie tego procesu. Co ważne – wszystkie trzy fundusze planują uczestniczyć w naszym dalszym rozwoju i pozostać współwłaścicielami po debiucie giełdowym. Dla Allegro, firmy działającej w Polsce, znaleźć się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to świetna perspektywa. W ramach oferty publicznej planujemy pozyskać z emisji akcji ok. 1 mld zł, co umożliwi nam spłatę części zadłużenia. Da nam to większą elastyczność finansową i możliwość skupienia się na dalszych inwestycjach i innowacjach rozwijających naszą platformę.

Czy na polskim rynku jest wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić akcje Allegro?

NPBP2020 Tak, jesteśmy przekonani, że polska giełda ma wystarczająco duży potencjał. Jednocześnie ofertę naszych akcji będziemy kierować zarówno do inwestorów krajowych, jak i zagranicznych.

Chcecie wejść na parkiet, zanim Amazon uruchomi polską platformę sprzedażową?

Nie jest to dla nas motywatorem. Skupiamy się na tym, co ma znaczenie dla kupujących i sprzedających na Allegro: zwiększaniu zakresu asortymentu i wygody zakupów, poprawie warunków cenowych i terminów dostawy. Co robią nasi konkurenci, to ich sprawa.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane