statystyki

Zmiana biegunów gospodarczych. Europa ma szansę przejąć od USA rolę światowego lidera

autor: Marek Chądzyński27.07.2020, 08:19; Aktualizacja: 27.07.2020, 08:20
MFW w najnowszym raporcie przestrzega, że szanse na szybkie wyjście amerykańskiej gospodarki z dołka zaczynają topnieć, a lider lada moment stanie w obliczu problemu narastania nierówności majątkowych i rozszerzania się – i tak dużego jak na kraje rozwinięte – zasięgu ubóstwa, które na dodatek ma podłoże rasowe.

MFW w najnowszym raporcie przestrzega, że szanse na szybkie wyjście amerykańskiej gospodarki z dołka zaczynają topnieć, a lider lada moment stanie w obliczu problemu narastania nierówności majątkowych i rozszerzania się – i tak dużego jak na kraje rozwinięte – zasięgu ubóstwa, które na dodatek ma podłoże rasowe.źródło: ShutterStock

Pogląd, że Europa ma szansę przejąć rolę światowego lidera od osłabionych pandemią USA, zaczyna się przebijać na rynkach.

Koniec tygodnia nie był najlepszy dla światowych giełd, a negatywny sygnał, choć z dużym opóźnieniem, przyszedł z USA. Rynek długo ignorował ryzyko związane z tempem rozprzestrzeniania się pandemii w Stanach Zjednoczonych. Do tego stopnia, że niektórzy zarządzający aktywami zaczęli czuć się nieswojo.

– Klienci, z którymi rozmawiam, są coraz bardziej zmartwieni i zdezorientowani, widząc, jak szybko rynek poszedł w górę, co wydaje się nie mieć uzasadnienia. W gospodarce sprawy nie mają się dobrze – mówił telewizji CNBC Michael Prendergast, dyrektor Altfest Personal Wealth Management. Giełda nie powinna rosnąć, gdy liczba chorych na COVID-19 przekracza już 4 mln (najwięcej na świecie), poszczególne stany rozważają wprowadzenie kolejnego lockdownu, a instytucje, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, nie mają dobrych prognoz.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane