Finanse | Wiadomości

14 sierpnia 2018 r.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 67,50 USD, po wzroście ceny o 30 centów.

Cena ropy w USA rośnie. Zapasy surowca mogły spaść14 sierpnia 2018 r.

Ropa naftowa w USA zyskuje we wtorek na wartości. Na rynku oczekiwany jest spadek amerykańskich zapasów surowca, już drugi tydzień z rzędu. Za to pogłębiające się zawirowania w gospodarce Turcji, które też wywołały negatywne skutki na rynkach gospodarek wschodzących, póki co nie wpłynęły na giełdy surowców - podają maklerzy.

10 sierpnia 2018 r.

Poza historycznymi zmianami kursu liry wydarzenia w Turcji mają smutny wymiar społeczny.

Upadek tureckiej liry. Katastrofa dla obywateli 10 sierpnia 2018 r.

Tylko w piątek turecka waluta traciła momentami 13 proc. do dolara. Jeszcze w marcu dolar kosztował 3,8 liry, a dziś było to już nawet 6,3 liry. Dramatyczne wydarzenia na lokalnym rynku pogłębiły doniesienia prasowe o zaniepokojeniu Europejskiego Banku Centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

30 lipca 2018 r.

Rynki finansowe w skrócie

Rynki finansowe w skrócie30 lipca 2018 r.

Podaż pieniądza w naszej gospodarce była w czerwcu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika od marca ub.r. O 10,2 proc. zwiększyła się wartość gotówki w obiegu. Depozyty bieżące były o 11,2 proc. większe niż rok wcześniej. Terminowe spadają w skali roku od grudnia 2016 r. W czerwcu ich wartość była o 0,3 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

Polecane

Polecane