Finanse | Wiadomości

16 czerwca 2017 r.

Dow Jones Industrial zniżkuje o 0,16 proc., S&P 500 spada o 0,23 proc., Nasdaq Comp. idzie w dół o 0,55 proc.

Giełdy na Wall Street na minusie. Dane z amerykańskiej gospodarki rozczarowały16 czerwca 2017 r.

W piątek giełdy na Wall Street notują spadki, w centrum uwagi rynków znalazła się kolejna porcja rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki. Wśród spółek zniżkami wyróżniają się sieci supermarketów, po informacji, że Amazon chce kupić teksański Whole Foods Market. Inwestorzy wciąż analizują też decyzje banków centralnych - Fed, BoJ, BoE.

14 czerwca 2017 r.

Na najbliższy poniedziałek zwołano Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych. W porządku obrad przewidziano m.in. powołanie prezesa GPW.

Minister rozwoju i finansów chce zmian w statucie GPW14 czerwca 2017 r.

Minister rozwoju i finansów chce zmian w statucie Giełdy Papierów Wartościowych. Zgodnie z propozycją, do kompetencji Walnego Zgromadzenia spółki należałoby określanie zasad kształtowania wynagrodzeń członków rady Giełdy oraz ustalenie zasad kształtowania wynagrodzeń zarządu Giełdy.

13 czerwca 2017 r.

Dzisiaj inwestorów czeka seria odczytów danych inflacyjnych.

Indeksy na GPW pozostają w trendzie bocznym. Trwa oczekiwanie na Fed13 czerwca 2017 r.

Dzisiaj rynki mogą być spokojne, przygotowując się do posiedzenia Fed. Jednak wyraźne są coraz większe niepokoje o przewartościowanie wycen amerykańskich spółek z sektora technologicznego. WIG20 pozostaje w trendzie horyzontalnym i po ostatnich dwóch sesjach widać, że inwestorzy nie zamierzają się spieszyć z kupowaniem akcji.

9 czerwca 2017 r.

Czynnikiem ryzyka dla polskiej waluty pozostaje jednak przyszłotygodniowe posiedzenie FED

Złoty mocniejszy na koniec tygodnia9 czerwca 2017 r.

Złoty kończy tydzień umocnieniem, co analitycy tłumaczą poprawą nastrojów wobec ryzykownych rynków, a także wynikami wyborów w Wielkiej Brytanii. Ok. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,18 zł, za dolara 3,74 zł, za franka 3,85 zł, a za funta 4,76 zł.

9 czerwca 2017 r.

W przypadku benzyny 95-oktanowej oczekujemy poziomów 4,38-4,47 zł za litr

Eksperci: Kolejne spadki cen paliw przed nami9 czerwca 2017 r.

W tym tygodniu doszło do wyraźnych obniżek cen detalicznych na stacjach benzynowych, spodziewamy się spadków również w najbliższym tygodniu - prognozują eksperci rynku paliwowego. Według nich obniżki mogą wynieść średnio 4-7 gr na litrze.

8 czerwca 2017 r.

Prezes PZU SA Paweł Surówka

W upaństwowionym banku bez zgody Rady ds. spółek SP? Da się8 czerwca 2017 r.

– To jest dobra zmiana, nawet bardzo dobra zmiana, aczkolwiek mogłaby być lepsza – tak szef odchodzącej rady nadzorczej Banku Pekao Leszek Pawłowicz podsumował kandydatów do nowej rady podczas walnego zgromadzenia, na którym dokonywane były zmiany w nadzorze spółki. Są one związane ze sfinalizowanym w środę przejęciem niemal 33 proc. akcji Pekao przez konsorcjum Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama