Finanse | Wiadomości

25 kwietnia 2017 r.

We wtorek rano złoty kontynuuje wczorajsze silne umocnienie do głównych walut, jakie było następstwem zwycięstwa Emmanuela Macrona w I turze wyborów prezydenckich, co znacznie przybliżyło go do fotela prezydenta Francji, a z rynków zdjęło istotną część ryzyka politycznego.

Pozytywne nastroje na rykach i wygrana Macrona wciąż wspierają złotego25 kwietnia 2017 r.

We wtorek rano złoty kontynuuje wczorajsze silne umocnienie do głównych walut, jakie było następstwem zwycięstwa Emmanuela Macrona w I turze wyborów prezydenckich, co znacznie przybliżyło go do fotela prezydenta Francji, a z rynków zdjęło istotną część ryzyka politycznego. O godzinie 10:34 kurs EUR/PLN testował poziom 4,2376 zł, spadając o 0,6 gr w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Dolar potaniał o 1,5 gr do 3,8915 zł. Szwajcarski frank o 1,2 gr do 3,91 zł i obecnie pozostaje na najniższych poziomach od pół roku. Brytyjski funt zaś tanieje dziś o 1 gr do 4,9860 zł.

25 kwietnia 2017 r.

Najbardziej wzrost kar odczują członkowie zarządów.

Srogie kary od KNF dla nieuczciwych prezesów spółek giełdowych25 kwietnia 2017 r.

ZMIANA PRAWA: 6 maja wejdą w życie przepisy wprowadzające nowe, znacznie zwiększone sankcje za nieprawidłowe raportowanie przez spółki publiczne. To pokłosie unijnego rozporządzenia MAR (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady [UE] nr 596/2014 z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku; Dz.Urz. UE z 2014 r. L 173, s. 1). Mimo że obowiązuje ono już od lipca 2016 r., to polskie przepisy do tej pory nie były do niego w pełni dostosowane. Wprowadzając sankcje, ustawodawca wyposaża Komisję Nadzoru Finansowego w znacznie lepsze narzędzia do walki z nadużyciami. KNF zapowiada, że nie zawaha się użyć sankcji wprowadzonych w nowych przepisach. Oręż ten może uderzyć zarówno w emitentów, jak i indywidualnie w członków ich zarządów i rad nadzorczych.

24 kwietnia 2017 r.

Złoty był jedną z walut, która w największym stopniu skorzystała z wydarzeń weekendu, co częściowo należy tłumaczyć spadkami na koniec poprzedniego tygodnia oraz relatywnie pozytywnym sygnałem ze strony agencji S&P z piątku  - zaznacza analityk BOŚ.

Złoty w poniedziałek wyraźnie mocniejszy24 kwietnia 2017 r.

Złoty w poniedziałek zdecydowanie wzmocnił się wobec wszystkich walut, co analitycy przypisują wynikom pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji i w efekcie mniejszej awersji do ryzyka w przypadku inwestowania na rynkach wschodzących. Ok. godz. 16.45 za euro trzeba było zapłacić 4,24 zł, za dolara 3,90 zł, za franka 3,92 zł, a za funta 4,99 zł.

24 kwietnia 2017 r.

MFW nie tłumaczy się ze swoich prognoz dla konkretnych krajów, więc możemy jedynie domniemywać.

Dlaczego MFW mocno ściął prognozy dla Polski?24 kwietnia 2017 r.

Prognozy instytucji międzynarodowych rzadko wzbudzają emocje na rynku finansowym, ale media lubią je cytować ze względu na powagę takich nazw, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy czy OECD. Kiedy MFW opublikował wiosenne prognozy dla Polski, media skrupulatnie odnotowały, że fundusz podniósł prognozę wzrostu PKB na 2017 r. z 3,3 do 3,4 proc. To mała różnica i niewiele znaczy, bo sam margines błędu takiej prognozy jest wielokrotnie większy niż 0,1 pkt proc. Ale w świat poszedł komunikat, że w Polsce jest lepiej. I dobrze, bo w Polsce rzeczywiście ten rok będzie lepszy od oczekiwań.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama