Spółki z indeksów podstawowych

Indeks giełdowy / krajWartośćZmiana %Data aktualizacji

zobacz więcej

Wiadomości ze spółek

21 maja 2018 r.

Tak silnego wzrostu wynagrodzeń w czasie obecnej ekspansji gospodarki jeszcze nie było.

Rynki finansowe w skrócie21 maja 2018 r.

Płace w górę. Średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw była w kwietniu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny.

14 maja 2018 r.

Wśród firm spoza sektora finansowego uwagę zwraca Eurocash, największy hurtowy sprzedawca artykułów pierwszej potrzeby.

Sezon raportów wystartował bez rewelacji: Mimo wzrostu gospodarczego giełdowe spółki mają problemy ze zwiększaniem zysków14 maja 2018 r.

Z publikacją raportów finansowych za pierwszy kwartał notowane na warszawskiej giełdzie firmy specjalnie się nie spieszą. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Europie zaraportowało już odpowiednio ponad 80 i ponad 70 proc. spółek, w Polsce inwestorzy poznali dotychczas wyniki 58 z przeszło 400 krajowych przedsiębiorstw notowanych na głównym rynku warszawskiej giełdy. W szczególności w Stanach Zjednoczonych wyniki były bardzo korzystne. Przychody spółek wzrosły w ciągu roku o 9 proc., a dwie trzecie firm zanotowało w tej kategorii wynik lepszy od oczekiwań analityków. Zysk na akcję w amerykańskich przedsiębiorstwach wzrósł o 24 proc. Lepsze od prognoz ekspertów dane opublikowało 74 proc. spółek.

9 kwietnia 2018 r.

W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

Giełda w skrócie9 kwietnia 2018 r.

Mijamy górkę. To, że strefa euro prawdopodobnie szczyt koniunktury ma już za sobą, odbija się na kondycji krajowych firm. Świadczą o tym wskaźniki PMI. W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

10 marca 2018 r.

Do czasu wyboru nowego prezesa pracami zarządu KGHM Polska Miedź pokieruje wiceprezes ds. rozwoju Rafał Pawełczak.

Mieć miedź, czyli kadrowe trzęsienie ziemi w KGHM10 marca 2018 r.

Potwierdziły się nasze informacje z 27 lutego. W sobotę zebrana w trybie pilnym rada nadzorcza Polskiej Miedzi odwołała prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro mimo iż z końcem czerwca i tak kończyła się kadencja zarządu. W poniedziałkowym DGP wywiad z odwołanym szefem kombinatu.

Polecane

Polecane