Wiadomości ze spółek

29 sierpnia 2018 r.

WIG20 spadł na zamknięciu o 0,41 proc. do 2.380,68 pkt. Sześć z poprzednich siedmiu sesji zakończyło się zwyżką indeksu, który w tym czasie zyskał 7,8 proc.

GPW: WIG20 w dół. Tauron na historycznych minimach29 sierpnia 2018 r.

WIG20 zakończył środową sesję spadkiem, a zniżkom w indeksie przewodził Tauron. Liderem wzrostów wśród blue chipów był Eurocash po publikacji wyników półrocznych. Na szerokim rynku silnie zniżkował Medicalgorithmics, którego zysk w II kwartale był niższy od konsensusu.

23 lipca 2018 r.

Są jednak spółki, które prezentują w swoich raportach kwartalnych i rocznych listę akcjonariuszy, a wśród nich siebie. I słusznie, bo posiadają przecież akcje własne. Z tym, że w kolumnie z liczbą głosów pokazują… liczbę posiadanych własnych głosów.

Artur Sierant: Mianowniki wysokiego ryzyka23 lipca 2018 r.

Czy słyszeli państwo o notowanej na warszawskiej giełdzie firmie International Personal Finance plc? Nie? To znaczy, że nie zajmujecie się zawodowo rynkiem kapitałowym. Podpowiem, że akcje tej spółki są notowane pod skróconą nazwą Provident. Tę nazwę z pewnością państwo znają, nawet jeśli nie korzystają z jej usług.

21 maja 2018 r.

Tak silnego wzrostu wynagrodzeń w czasie obecnej ekspansji gospodarki jeszcze nie było.

Rynki finansowe w skrócie21 maja 2018 r.

Płace w górę. Średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw była w kwietniu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny.

14 maja 2018 r.

Wśród firm spoza sektora finansowego uwagę zwraca Eurocash, największy hurtowy sprzedawca artykułów pierwszej potrzeby.

Sezon raportów wystartował bez rewelacji: Mimo wzrostu gospodarczego giełdowe spółki mają problemy ze zwiększaniem zysków14 maja 2018 r.

Z publikacją raportów finansowych za pierwszy kwartał notowane na warszawskiej giełdzie firmy specjalnie się nie spieszą. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Europie zaraportowało już odpowiednio ponad 80 i ponad 70 proc. spółek, w Polsce inwestorzy poznali dotychczas wyniki 58 z przeszło 400 krajowych przedsiębiorstw notowanych na głównym rynku warszawskiej giełdy. W szczególności w Stanach Zjednoczonych wyniki były bardzo korzystne. Przychody spółek wzrosły w ciągu roku o 9 proc., a dwie trzecie firm zanotowało w tej kategorii wynik lepszy od oczekiwań analityków. Zysk na akcję w amerykańskich przedsiębiorstwach wzrósł o 24 proc. Lepsze od prognoz ekspertów dane opublikowało 74 proc. spółek.

Polecane

Polecane