Spółki z indeksów podstawowych

Indeks giełdowy / krajWartośćZmiana %Data aktualizacji

zobacz więcej

Wiadomości ze spółek

9 kwietnia 2018 r.

W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

Giełda w skrócie9 kwietnia 2018 r.

Mijamy górkę. To, że strefa euro prawdopodobnie szczyt koniunktury ma już za sobą, odbija się na kondycji krajowych firm. Świadczą o tym wskaźniki PMI. W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

10 marca 2018 r.

Do czasu wyboru nowego prezesa pracami zarządu KGHM Polska Miedź pokieruje wiceprezes ds. rozwoju Rafał Pawełczak.

Mieć miedź, czyli kadrowe trzęsienie ziemi w KGHM10 marca 2018 r.

Potwierdziły się nasze informacje z 27 lutego. W sobotę zebrana w trybie pilnym rada nadzorcza Polskiej Miedzi odwołała prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro mimo iż z końcem czerwca i tak kończyła się kadencja zarządu. W poniedziałkowym DGP wywiad z odwołanym szefem kombinatu.

24 października 2017 r.

Obroty akcjami wyniosły 1,17 mld zł, z czego prawie 918 mln zł na akcjach spółek z WIG 20.

GPW: Indeksy pod kreską. Mocno straciły Pekao, Alior i JSW24 października 2017 r.

We wtorek najmocniejsze zniżki wśród blue chipów zanotowały Pekao i Alior, które podpisały list intencyjny ws. współpracy lub połączenia. W dół poszła też wycena JSW, po informacji o spadku produkcji węgla. Na szerokim rynku, po wynikach, mocno pod kreską znalazły się notowania spółek Forte i Getback.

10 października 2017 r.

We wtorkowym wydaniu gazety Parkiet napisano, że w obawie o stabilność sektora bankowego i sytuację najsłabszych kapitałowo banków maksymalna składka na fundusz restrukturyzacji hipotek może nie być tak wysoka, jak przewiduje prezydencki projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców.

GPW: WIG Banki na mocnym plusie. Ursus z ponad 12-proc. wzrostem10 października 2017 r.

We wtorek na GPW mocno wzrosły wyceny banków, po doniesieniach prasowych, że składka na fundusz restrukturyzacji hipotek może nie być tak wysoka, jak przewiduje prezydencki projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców. WIG Banki zyskał 1,6 proc. Ponadto, sesję na mocnym plusie zakończył Ursus.

Polecane

Polecane