Spółki z indeksów podstawowych

Indeks giełdowy / krajWartośćZmiana %Data aktualizacji

zobacz więcej

Wiadomości ze spółek

17 maja 2017 r.

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie

Zyskowny Boryszew jedzie na Bliski Wschód17 maja 2017 r.

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie. Spółka Boryszew miała w I kwartale 78 mln zysku netto, o 34 mln zł więcej niż rok wcześniej. To także skutek restrukturyzacji branży motoryzacyjnej. W sektorze Automotive miał 534 mln zł przychodów. Pomogły mniejsze koszty związane z wadliwymi produktami, wyższe marże i boom w całym sektorze.

11 maja 2017 r.

Podczas zamknięcia sesji na warszawskiej giełdzie parkiety na zachodzie Europy notowały spadki. Francuski CAC szedł w dół o 0,5 proc., DAX spadał o 0,5 proc., a brytyjski FTSE tracił 0,1 proc.

GPW: WIG 20 na minusie. Najmocniej straciły PKN Orlen i JSW11 maja 2017 r.

Po wzrostach na początku sesji warszawski indeks dużych spółek zakończył czwartkowe notowania na minusie. Najsilniejsze spadki wśród blue chipów i relatywnie duże obroty należały do PKN Orlen i JSW. Z kolei wzrostami wyróżniły się Tauron i PGE oraz Cyfrowy Polsat, który przed sesją podał lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

5 maja 2017 r.

Powodem jest nieopublikowanie przez spółki raportów za rok 2016 w terminie określonym przepisami prawa.

KNF zażądała zawieszenia obrotu akcjami 8 spółek5 maja 2017 r.

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia od 5 maja obrotu akcjami MNI, B.A.C.D. w upadłości układowej, Lark. pl, Hawe, Budopol-Wrocław, Mediatel, B3System i Graviton Capital - podała KNF. Powodem jest nieopublikowanie przez spółki raportów za rok 2016 w terminie określonym przepisami prawa.

4 maja 2017 r.

Kapitalizacja krajowych firm jest rekordowa przede wszystkim ze względu na napływ nowych spółek.

Wartość rynkowa krajowych spółek z GPW najwyższa w historii4 maja 2017 r.

Niemal dekadę od ustanowienia przez WIG rekordu wszech czasów – 67.568,5 pkt na sesji 6 lipca 2007 r. – główny warszawski indeks dzieli od tej wartości już tylko 10 proc. Ale trwająca od listopada zeszłego roku hossa sprawiła, że już teraz pobity został innym rekord – pod koniec kwietnia wartości rynkowa krajowych spółek przekroczyła 667 mld zł. Przed 10 laty była o ponad 10 proc. niższa.

25 kwietnia 2017 r.

Surowiec, który PGNiG dostarczy do ukraińskiej ERU Trading, zostanie przeznaczony na potrzeby własne Ukrtransgaz.

PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę25 kwietnia 2017 r.

ERU Trading we współpracy z PGNiG dostarczy w 2017 roku 218 mln m sześc. gazu z Polski do ukraińskiego operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz - podało PGNiG w komunikacie.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama