Spółki z indeksów podstawowych

Indeks giełdowy / krajWartośćZmiana %Data aktualizacji

zobacz więcej

Wiadomości ze spółek

23 lipca 2018 r.

Są jednak spółki, które prezentują w swoich raportach kwartalnych i rocznych listę akcjonariuszy, a wśród nich siebie. I słusznie, bo posiadają przecież akcje własne. Z tym, że w kolumnie z liczbą głosów pokazują… liczbę posiadanych własnych głosów.

Artur Sierant: Mianowniki wysokiego ryzyka23 lipca 2018 r.

Czy słyszeli państwo o notowanej na warszawskiej giełdzie firmie International Personal Finance plc? Nie? To znaczy, że nie zajmujecie się zawodowo rynkiem kapitałowym. Podpowiem, że akcje tej spółki są notowane pod skróconą nazwą Provident. Tę nazwę z pewnością państwo znają, nawet jeśli nie korzystają z jej usług.

21 maja 2018 r.

Tak silnego wzrostu wynagrodzeń w czasie obecnej ekspansji gospodarki jeszcze nie było.

Rynki finansowe w skrócie21 maja 2018 r.

Płace w górę. Średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw była w kwietniu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny.

14 maja 2018 r.

Wśród firm spoza sektora finansowego uwagę zwraca Eurocash, największy hurtowy sprzedawca artykułów pierwszej potrzeby.

Sezon raportów wystartował bez rewelacji: Mimo wzrostu gospodarczego giełdowe spółki mają problemy ze zwiększaniem zysków14 maja 2018 r.

Z publikacją raportów finansowych za pierwszy kwartał notowane na warszawskiej giełdzie firmy specjalnie się nie spieszą. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Europie zaraportowało już odpowiednio ponad 80 i ponad 70 proc. spółek, w Polsce inwestorzy poznali dotychczas wyniki 58 z przeszło 400 krajowych przedsiębiorstw notowanych na głównym rynku warszawskiej giełdy. W szczególności w Stanach Zjednoczonych wyniki były bardzo korzystne. Przychody spółek wzrosły w ciągu roku o 9 proc., a dwie trzecie firm zanotowało w tej kategorii wynik lepszy od oczekiwań analityków. Zysk na akcję w amerykańskich przedsiębiorstwach wzrósł o 24 proc. Lepsze od prognoz ekspertów dane opublikowało 74 proc. spółek.

9 kwietnia 2018 r.

W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

Giełda w skrócie9 kwietnia 2018 r.

Mijamy górkę. To, że strefa euro prawdopodobnie szczyt koniunktury ma już za sobą, odbija się na kondycji krajowych firm. Świadczą o tym wskaźniki PMI. W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.

10 marca 2018 r.

Do czasu wyboru nowego prezesa pracami zarządu KGHM Polska Miedź pokieruje wiceprezes ds. rozwoju Rafał Pawełczak.

Mieć miedź, czyli kadrowe trzęsienie ziemi w KGHM10 marca 2018 r.

Potwierdziły się nasze informacje z 27 lutego. W sobotę zebrana w trybie pilnym rada nadzorcza Polskiej Miedzi odwołała prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro mimo iż z końcem czerwca i tak kończyła się kadencja zarządu. W poniedziałkowym DGP wywiad z odwołanym szefem kombinatu.

Polecane

Polecane