9 kwietnia 2018 r.

Mijamy górkę. To, że strefa euro prawdopodobnie szczyt koniunktury ma już za sobą, odbija się na kondycji krajowych firm. Świadczą o tym wskaźniki PMI. W strefie euro notują one w ostatnich miesiącach spadki. W Polsce w marcu PMI utrzymał się na poziomie z poprzedniego miesiąca, ale firmy informowały o mniejszej dynamice zamówień z zagranicy.
3 kwietnia 2018 r.

Około 50 osób zgłosiło się w konkursie – ustalił DGP. Dziś kombinat może już mieć nowego szefa.
27 marca 2018 r.

Ćwierć miliarda zarobili w 2017 r. menedżerowie giełdowego sektora finansowego. W poprzednich latach wynagrodzenia były mniejsze.
26 marca 2018 r.

WIG 20 zakończył poniedziałkową sesję spadkiem. Był to trzeci dzień zniżek indeksu i najniższy poziom zamknięcia od 18 kwietnia 2017 r. Wśród blue chipów najmocniej spadały JSW i KGHM, wzrostom przewodziło CCC. Na szerokim rynku mocno traciły Polimex-Mostostal i Rafako.
19 marca 2018 r.

Poprawa wyników branży wydobywczej i paliwowej sprawiła, że największe firmy z warszawskiej GPW zarobiły w zeszłym roku rekordowe 35 mld zł.
10 marca 2018 r.

Potwierdziły się nasze informacje z 27 lutego. W sobotę zebrana w trybie
pilnym rada nadzorcza Polskiej Miedzi odwołała prezesa Radosława
Domagalskiego-Łabędzkiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych
Michała Jezioro mimo iż z końcem czerwca i tak kończyła się kadencja
zarządu. W poniedziałkowym DGP wywiad z odwołanym szefem kombinatu.
4 stycznia 2018 r.

Jeden z najbogatszych Polaków wycofa z obrotu część kontrolowanych przez siebie spółek.
29 listopada 2017 r.

Do końca listopada br. wszystkie jednostki zainteresowania publicznego (np. spółki giełdowe i banki) muszą poinformować Komisję Nadzoru Finansowego, czy dostosowały komitety audytu do wymogów nowej ustawy o biegłych rewidentach.
26 listopada 2017 r.
Do nabrzeży portu morskiego w Policach przybił w niedzielę największy w jego historii zbiornikowiec. Jednostka zabierze na swój pokład ładunek blisko 14 tys. ton amoniaku wyprodukowanego w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police.
26 października 2017 r.

WIG 20 zakończył czwartkową sesję lekkim wzrostem. Kurs Orange zwyżkował o ponad 12 proc., a Lotosu o ponad 5 proc., po publikacji wyników finansowych. Na szerokim rynku mocno wzrosły Pozbud i Wasko, a spadkiem wyróżnił się m. in. Pfleiderer.
24 października 2017 r.

We wtorek najmocniejsze zniżki wśród blue chipów zanotowały Pekao i Alior, które podpisały list intencyjny ws. współpracy lub połączenia. W dół poszła też wycena JSW, po informacji o spadku produkcji węgla. Na szerokim rynku, po wynikach, mocno pod kreską znalazły się notowania spółek Forte i Getback.
23 października 2017 r.

WIG 20 zakończył sesję niewielkim wzrostem. Pod kreską znalazł się natomiast indeks średnich spółek. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania LPP.
17 października 2017 r.

Na giełdach w zachodniej Europie na razie brakuje czynnika, który mocniej rozruszałby rynki - stąd we wtorek małe zmiany indeksów. Inwestorzy analizują raporty kwartalne spółek, czekają na dane makro i wystąpienia bankierów centralnych - podają maklerzy.
13 października 2017 r.

WIG 20 zakończył piątkową sesję pod kreską, podobnie jak pozostałe główne indeksy na GPW. Wśród blue chipów najmocniej w dół poszły notowania spółek energetycznych.
10 października 2017 r.

We wtorek na GPW mocno wzrosły wyceny banków, po doniesieniach prasowych, że składka na fundusz restrukturyzacji hipotek może nie być tak wysoka, jak przewiduje prezydencki projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców. WIG Banki zyskał 1,6 proc. Ponadto, sesję na mocnym plusie zakończył Ursus.