statystyki

Inwestorzy i Raiffeisen: Dopóki śmierć nas nie rozłączy

autor: Tomasz Jóźwik30.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 30.07.2018, 07:51
Raiffeisen Polbank repolonizacja

Na pytania o to, kto zbada raporty roczne, Raiffeisen nie odpowiedaźródło: PAP

Posiadacze certyfikatów W Investment chcą, żeby BGŻ BNP Paribas, kupując Raiffeisena, przejął również pechowe dla nich fundusze.

Jest ich ok. 2 tys. Już ponad półtora roku bezskutecznie walczą o odzyskanie ponad 400 mln zł. Zachęcani przez sprzedawców – przede wszystkim z Alior Banku – zdecydowali się zamienić bankowe lokaty na inwestycje w ziemię rolną, lasy czy luksusowe domy spokojnej starości. Część ich pieniędzy rozpłynęła się w podejrzanych transakcjach dokonywanych przez zarządzających funduszami z podmiotami ulokowanymi na Cyprze. Obecnie sprawdza je prokuratura.

Nadzieja na szybkie odzyskanie pozostałego kapitału gaśnie. W lutym fundusze Inwestycje Rolne, Lasy Polskie, Vivante i Inwestycje Selektywne zostały postawione w stan likwidacji. Sprawnie przeprowadzony proces wyprzedaży aktywów zajmuje kilka lat, jednak według inwestorów Raiffeisen Bank, który jest likwidatorem funduszy, zamiast zmierzać do celu, tylko pozoruje działania.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Inwestor (2018-08-02 14:45) Zgłoś naruszenie 60

    Uzupełniająco bo artykuł nie do końca mówi o meritum problemu, którym jest Raiffeisen. Istnieją akty prawne, na podstawie których fundusze powinny spisać i sprzedać swój majątek. W sposób rażący Raiffeisen nie wywiązuje się z obowiązków i na pewno sprawa znajdzie swój dalszy bieg w odpowiednim Sądzie. Fatalne, karygodne postępowanie w sprawie powinno zostać jak najszerzej nagłośnione i napiętnowane przez odpowiednie instytucje ale i opinię publiczną.

    Odpowiedz
  • 05:58(2018-07-30 16:14) Zgłoś naruszenie 21

    Pracowałem z Niemcami i niestety na podstawie tych doświadczeń nie mogę powiedzieć, że to zacni ludzie. Jedyni Niemcy, o których mogę to powiedzieć to Bach, Mozart, Goethe, ale oni już od dawna nie żyją. Na własne oczy widziałem, jak niemieccy biznesmeni łamią przepisy o tajemnicy bankowej, a potem zręcznie ukrywają wszystkie ślady w czasie kontroli w sposób wskazujący moim zdaniem na współpracę ze strony osób ją przeprowadzającą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane