statystyki

Za oknami wiosna, a węgla w magazynach i tak brakuje

autor: Karolina Baca-Pogorzelska04.01.2018, 07:37; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:27
Dlaczego w coraz większej liczbie firm wytwarzających energię i ciepło brakuje węgla, skoro zima nie jest sroga?

Dlaczego w coraz większej liczbie firm wytwarzających energię i ciepło brakuje węgla, skoro zima nie jest sroga?źródło: ShutterStock

12 przedsiębiorstw energetycznych zgłosiło URE, że ich zapasy spadły poniżej ustawowych 30 dni.

Reklama


W październiku ujawniliśmy, że odpowiednich zapasów węgla kamiennego nie mają dwie firmy. Na początku grudnia – sześć. Teraz już 12, ale problem dotyczy ponad 20 instalacji, bo niektóre firmy mają po kilka zakładów wytwórczych.

Dotarliśmy do listy braków z 2 stycznia 2017 r. Są na niej PGE GiEK, Tauron Wytwarzanie, Grupa Azoty, Energetyka Cieszyńska, Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO), ECO Jelenia Góra, Veolia Wschód, EC Będzin, EDF Fenice Poland, Tameh, katowicki ZEC należący do DK Energy z grupy EDF i ECO Kutno (tu zapasy zostały uzupełnione).

Spytaliśmy wszystkie firmy o problemy z surowcem. Azoty i PGE sprawy nie komentują, ale chemiczna spółka uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą. Sylwia Winiarek z ArcelorMittal Poland także nie komentuje kłopotów Tamehu (wspólna spółka Mittala z Tauronem).


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama